Всесвітній день нирки, який проводиться щороку на початку березня у понад 120 країнах світу, у тому числі Україні, ініціатива, покликана привернути увагу світової спільноти до профілактики та обізнаності про хронічні хвороби нирок, знизити частоту захворюваності та покращити якість життя громадян через профілактику.  Кампанія започаткована у 2006 р. як ініціатива Міжнародного товариства нефрології (International Society of Nephrology ISN) та Міжнародної федерації ниркових фундацій (International Federation of Kidney Foundations IFKF).

2020 рік це 15-й рік проведення Всесвітнього дня нирки, гасло якого: «Здоров’я нирок для всіх і скрізь – від профілактики до виявлення та рівноправного доступу до допомоги».

Цьогоріч ІSN запропонувало проводити інформаційні заходи для розширеня знань про те, що важливо для збереження здоровя нирок. Інфромація була сформульована у вигляді 8 правил.

Ініціатором проведення такого заходу на кафедрі педіатрії № 2 ЛНМУ імені Данила Галицького на базі міської дитячої клінічної лікарні м. Львова стала доцент кафедри Ольга Добрик, яка є членом ІSN. 

Ініціативу підхопили студенти, створили постер та презентували його в холі кафедри. 

За інформацією кафедри педіатрії № 2 

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua