15 травня на базі кафедри клінічної фармації, фармакотерапії та медичної стандартизації ЛНМУ імені Данила Галицького спільно з Бюро ВООЗ в Україні було проведено навчальний семінар, присвячений обговоренню ключових факторів ризику неінфекційних захворювань з акцентом на припинення тютюнокуріння.

Спікерами заходу виступили національний фахівець Бюро ВООЗ України Наталія Король; завідувач кафедри клінічної фармації, фармакотерапії та медичної стандартизації, професор Андрій Зіменковський; завідувач кафедри соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я, доцент Тарас Гутор; директор КНП ЛОР «Львівський обласний центр громадського здоров’я» Мар’яна Служинська; координатор проекту «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» у Львівській області Юрій Островерха; координатор проектів ГО «Життя» Катерина Римаренко та головний лікар Київського міського центру здоров’я, експерт спільного проекту ВООЗ, МОЗ та ГО «Життя» з питань відмови від куріння Отто Стойка.

Слухачі, більшість з яких працює у ланці первинної медико-санітарної допомоги, були ознайомлені з роллю медичних працівників у боротьбі з неінфекційними захворюваннями, а також отримали знання та практичні навички  консультування пацієнтів з питання відмови від куріння.

У ході заходу було представлено національний безкоштовний сервіс з надання допомоги у припиненні куріння (www.stopsmoking.org.ua), куди курці можуть звернутися по допомогу напряму або за скеруванням лікаря. За перший рік роботи сервісу 12,5% його клієнтів, які були готові до відмови від куріння та отримали консультації фахівців сервісу, успішно кинули.

Довідка. Відповідно до даних ВООЗ, з точки зору припинення куріння найбільш ефективними є саме особисті консультації у форматі лікар-пацієнт. На жаль, в українських лікарів бракує знань та досвіду, аби надавати ефективні консультації своїм пацієнтам. Про це говорить і останнє глобальне опитування дорослих щодо вживання тютюну (GATS 2017), за результатами якого менше половини лікарів запитують своїх пацієнтів про статус куріння і менше 40% надають рекомендацію кинути курити.

Т. Гутор, завідувач кафедри соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я, доцент

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua