Незважаючи на карантин, запроваджений для боротьби з поширенням коронавірусу нового типу, науковці Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького продовжують активно працювати.

Співробітники кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії професор Роман Лесик, доценти Анна Крищишин та Данило Камінський у співпраці з французьким колегою, професором Філіпом Грельє долучилися до написання монографії «Azoles – Synthesis, Properties, Applications and Perspectives» («Азоли – синтез, властивості, застосування та перспективи»).  20 березня був надрукований розділ «Thiazolidinone-related heterocyclic compounds as potential antitrypanosomal agents» («Тіазолідинон-споріднені гетероциклічні сполуки як потенційні антитрипаносомні агенти»).  

Робота є етапом розробки нових ліків для лікування трипаносомозів – інфекційних захворювань спричинених найпростішими з роду Трипаносома. Також розглядається можливість використання досліджуваних сполук для пошуку нових протиракових засобів та засобів для лікування лейшманіозів.

Незабаром монографія вийде з друку у видавництві IntechOpen, London, UK. Наразі ж її можна безкоштовно переглянути за посиланням https://bit.ly/2QATHUz.

Багаторічна співпраця вчених реалізується, зокрема, у межах спільної українсько-французької програми «Дніпро». 

За інформацією фармацевтичного факультету 

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua