Гігієнічне виховання дітей різного віку є основним завданням програми «Дітям Львівщини – стоматологічне здоров’я», яку впродовж багатьох років впроваджують у життя викладачі кафедри стоматології дитячого віку Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького разом зі студентами ІІІ та V курсів стоматологічного факультету нашого Університету у навчальних закладах міста та області. 

З початком нового 2020 року працівники кафедри відновили «Уроки стоматологічного здоров’я». Ці уроки проводяться на безоплатній основі з ефективним використанням наочних ресурсів: флаєри, буклети, плакати, розмальовки, ілюстрації, муляжі, а також підготовлені мультимедійні презентації та ін. Студенти навчають дітей різного віку, а також їх батьків і вихователів, методам догляду за порожниною рота, засобам профілактики стоматологічних захворювань, правильному харчуванню та багатьом іншим важливим речам для вироблення у дітей правильної та стійкої мотивації до збереження власного стоматологічного здоров’я.

«Уроки» відбуваються згідно з графіком та затвердженим календарним планом з використанням сучасних педагогічних методик: бесід, вікторин, інтелектуальних змагань. Значну увагу на заняттях приділяють розвитку мануальних навичок. Ця форма роботи проводиться з кожною дитиною індивідуально, попередньо відпрацювавши всі рухи на муляжі щелепи, переконання до ведення здорового способу життя та збереження стоматологічного здоров’я. Наприкінці використовуються методи моніторингу, анкетування, визначення стану гігієни – фарбування зубів спеціальними індикаторами, що виявляють зубний наліт тощо. Навчання проводиться і під час літньої практики студентів у дитячих навчальних закладах, літніх таборах, дитячих будинках, будинках сімейного типу тощо.

Довідка. Регіональна програма «Дітям Львівщини – стоматологічне здоров’я» діє відповідно до спільної угоди між ЛНМУ імені Данила Галицького та управлінням освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та Львівської облдержадміністрації, Службою у справах дітей департаменту гуманітарної політики ЛМР та ЛОДА, департаментом охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації та управлінням охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики ЛМР. 

Упродовж 2017-2018 н.р. «Уроки стоматологічного здоров’я» було проведено у 31 ДНЗ для 6684 дошкільнят та 47 ЗСШ для 13 715 дітей (1-4 класи). Протягом 2018-2019 н.р. знання отримали 3 788 дошкільнят (20 ЗДО), та 8486 школярів з 30 шкіл, гімназій, ліцеїв м. Львова та області

За інформацією кафедри стоматології дитячого віку 

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua