10-14 квітня 2019 року у  Братиславі відбулися щорічні чотирнадцята наукова та друга студентська конференції, що проходять під егідою RECOOP  HST Association. У конференції взяли участь дев’ятеро науково-педагогічних працівників та восьмеро студентів ЛНМУ імені Данила Галицького, а також представники університетів інших семи країн-учасниць цієї організації.

Проф. Тетяна Негрич (кафедра неврології), доц. Анна Крищишин, ас. Андрій Лозинський. (кафедра фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії), проф. Ростислав Білий, ас. Тетяна Думич (кафедра гістології, цитології та ембріології), доц. Леся Кобилінська (кафедра біологічної хімії), доц. Дмитро Беш (кафедра сімейної медицини ФПДО), доц. Олена Кленіна (кафедра загальної, біонеорганічної, фізколоїдної хімії), ас. Оксана Мацюра (кафедра педіатрії №2) увійшли до складу делегації нашого Університету. У студентській науковій конференції честь Аlma mater відстоювали  студенти медичного факультету №1− Шнайдер Марія, Пакулець Андрій, Фостяк Софія, Вороновська Марія, студенти медичного факультету №2− Стахняк Дарія, Столяр Олена та студенти фармацевтичного факультету− Матійків Олеся та Сисак Степан.

Щоб  підтримати молодих вчених, асоціація RECOOP надала два гранти для проведення наукових досліджень працівникам кафедри гістології, цитології та ембріології (проф. Ростислав Білий та ас.Тетяна Думич) та продовжила фінансування наукового проекту асистента кафедри педіатрії №2 Оксани Мацюри

До позитивного результату конференції слід віднести, що наукова робота студентки другого курсу медичного факультету №1 Марії Шнайдер (науковий керівник проф. Ростислав Білий) була удостоєна третього місця серед дев’яноста студентських наукових робіт. Як винагороду Марія Шнайдер отримала запрошення на стажування в університеті міста Загреба (Хорватія) для проведення подальших наукових досліджень.

Довідка. У 2006 році медичний центр «Cedars-Sinai» (CSMC, Лос-Анджелес, США) разом з одинадцятьма інститутами та університетами з шести країн Центральної та Східної Європи (СЕЕ) створили Консорціум регіональної співпраці з питань здоров’я, науки та технології (RECOOP HST). У 2012 році CSMC на базі консорціуму створив Асоціацію регіональної співпраці з питань здоров’я, науки та технології (RECOOP HST Association). На даний час членами Асоціації є 16 науково-дослідних інститутів та університетів з 8 країн (Хорватія, Чехія, Польща, Угорщина, Румунія, Словаччина, Україна та США).

За інформацією Центру міжнародних зв’язків та євроінтеграції ЛНМУ імені Данила Галицького

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua