21 лютого 2020 р. до Міжнародного дня рідної мови у Львівському палаці мистецтв відбулася молодіжна мистецька акція  «Мова – держави основа». Свято, у якому взяли участь численні студентські самодіяльні колективи, зібрало разом молодь і старших, студентів і викладачів навчальних закладів освіти Львівщини різних рівнів акредитації. У вщерть заповненій залі присутні мали можливість насолодитися красою рідного слова, поринути в атмосферу любові і добра. 

Учасниками святкового заходу стали і студенти та викладачі  Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, представники осередку «Просвіта» нашого Університету, а також відділу гуманітарної освіти і виховання. 

Дійство розпочалося з хореографічної композиції «Ми – Україна» у виконанні  лауреата всесвітніх, міжнародних та всеукраїнських фестивалів та конкурсів, Народного ансамблю танцю імені Зенона Колобича ЛНМУ імені Данила Галицького (художній керівник – Марія Колобич). Виступ представників нашої Alma Mater традиційно викликав шквал довготривалих та гучних овацій.

Основою святкового концерту стали українські пісні та поетичні твори у виконанні близько двох десятків учасників самодіяльних студентських колективів, котрі оспівували красу, милозвучність, багатство і неповторність рідного слова. Також студенти представили свої найкращі номери, серед яких були танці та інсценізації, а також виступ джазового ансамблю. 

«Родзинкою» заходу стало чудове декламування віршів українською мовою у виконанні іноземних студентів ЛНМУ імені Данила Галицького з Індії та країн Африки, які зачарували аудиторію. Студентів підготувала доцент кафедри українознавства нашого Університету Надія Черкес (завідувачка кафедри – доцент Тетяна Єщенко). 

На завершення голова ЛОВ ВУТ «Просвіта» імені Т. Шевченка Ярослав Пітко вручив грамоти та дипломи всім учасникам дійства.

Робімо все, щоб наше слово зазвучало всюди, щоб рідна мова посіла почесне місце в нашій державі, бо мова – це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі її плекатимемо.

За інформацією голови осередку «Просвіта» ЛНМУ імені Данила Галицького

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua