З 24 липня по 19 серпня Народний ансамбль танцю «Горицвіт» імені Зенона Колобича ЛНМУ імені Данила Галицького перебував у творчому турне в Румунії та Франції. Цьогоріч ансамбль взяв участь у п’яти міжнародних фестивалях під егідою міжнародних фольклорних асоціацій «IGF» та «CIOFF», що проходили у м. Бистриця (Румунія), а також у французьких містах Порт-сюр-Сон (регіон Бургундія-Франш-Конте), Тук (Нижня Нормандія), Пюжоль (Нова Аквітанія) та Мон-Ґарґан (Лімузен). 

Першим на шляху «Горицвіту» став фестиваль «NUNTA ZUMFIREI» у мальовничому румунському містечку Бистриця, де ансамбль є знаним упродовж багатьох років. Його організовують ще з 1991 року за сприяння Міжнародної Асоціації Фольклору «IGF», членом Ради якої  впродовж багатьох років був засновник та незмінний художній керівник «Горицвіту» Зенон Колобич.

Цьогорічний фестиваль у Бистриці був особливим, адже у дні проведення фестивалю відзначалася ще й 70-та річниця створення «IGF». «Горицвіт» узяв участь у фестивалі серед двох десятків самодіяльних народних колективів з усього світу. Концерт транслювався на одному з провідних телеканалів Румунії. На засіданні Ради «IGF» було одноголосно вирішено прийняти Марію Колобич до цієї організації як правонаступницю Зенона Колобича та надати їй право активно продовжувати його діяльність. На завершення фестивалю у Бистриці відбулося вручення «Оскару Фольклору-2019». 

Продовжився гастрольний тур «Горицвіту»  його участю в ювілейному 30-му фестивалі у сонячній Франції у місті Порт-сюр-Сон. На фестивалі, який входить у п’ятірку найбільших та найвідоміших фольклорних фестивалів у Франції, окрім України, були представлені групи з Дагестану, Болівії, Мартініки, Куби, Єгипту, Парагваю, Молдови, Франції. Виступ «Горицвіту» не залишив байдужим нікого – завдяки наполегливій праці як керівника ансамблю Марії Колобич, так і кожного танцюриста зокрема, французька публіка аплодувала стоячи. Під час гастролей часто доводилось чути: «Учасники колективу змінюються, а рівень колективу залишається бездоганним!». 

Приємно, що учасникам ансамблю «Горицвіт» вдалося полонити серця публіки не лише запальними танцями, але й завоювати першість у численних спортивно-розважальних змаганнях. Під час фестивальних заходів студентка 3-го курсу ЛНМУ імені Данила Галицького Даяна Генега посіла 3-тє місце у конкурсі «Міс Фестиваль 2019», Любомир Кульматицький та Андрій Колобич здобули першість у традиційній французькій грі «бочче», Андрій Колобич та Євген Петрусенко, студенти 3-го курсу, – 1-е місце у запливах на каное. 

Упродовж двох тижнів наші танцюристи мали змогу продемонструвати свої таланти та майстерність у Потр-сюр-Соні, Пюжолі, представити танцювальне мистецтво на Днях української культури в Туку. Творча поїздка ансамблю «Горицвіт» завершилася у мальовничому гірському місті Мон-Ґарґан. Виступ, що відбувся на сцені, розташованій на горі висотою понад 800 м, увінчав український «Гопак». Глядачі бурхливими оплесками вітали «Горицвіт» та стоячи скандували: «Bravo Ukraine!», «Merci!» Місцеві жителі та туристи були приємно вражені багатством української культури і не могли повірити, що учасники ансамблю – аматори, а не професіонали і що основною спеціальністю більшості з них є медицина. 

Головною музичною перлиною ансамблю є його оркестр під орудою багаторічного керівника Віктора Козацького. Глядачі були приємно здивовані звучанням українського інструменту та дзвінкими милозвучними голосами учасниць тріо бандуристок, які цьогоріч уперше вирушили на гастролі разом із ансамблем. Варто відзначити й те, що на цьогорічні гастролі колектив поїхав із новими сценічними костюмами, придбаними за кошти ЛНМУ ім. Данила Галицького.

Учасники народного ансамблю танцю «Горицвіт» імені Зенона Колобича гідно представили Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Львів та Україну. Сьогодні ансамбль повернувся до наполегливої роботи у танцювальному залі у звичному режимі, пам‘ятаючи слова Великого Вчителя Зенона Колобича: «Головна запорука успіху – праця, праця і ще раз праця!»

Юлія Дзьоба, Олег Нападій – солісти ансамблю «Горицвіт»

Відділ комунікації і промоції 

press@meduniv.lviv.ua