23 листопада 2019 р. у Києві відбулася презентація навчального курсу РЄ Європейської програми навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій (HELP) у рамках проекту РЄ «Посилення імплементації європейських стандартів прав людини в Україні» на тему «Основні принципи захисту прав людини у сфері біомедицини».

Організатори заходу – Рада Європи, Національна асоціація адвокатів України та Вища школа адвокатури НААУ.

Науковим редактором материнської програми, підготовленої експертами РЄ, та автором національної програми стала завідувачка кафедри медичного права ЛНМУ імені Данила Галицького, доцент Ірина Сенюта. Навчальна програма імплементуватиметься в Україні, створить можливість для опанування правниками та медиками медичного права на європейській платформі ― Конвенції про права людини і біомедицину (1997). 

Мета курсу – допомагати фахівцям юридичної та медичної сфер у питаннях застосування основних принципів захисту прав людини в сфері біомедицини.

Навчальний курс складається з восьми модулів. Серед тем – добровільна та інформована згода; генетичні дослідження; кінець життя; лікарська таємниця і захист медичних даних; біомедичні дослідження; захист ембріона та запліднення,трансплантація людських органів та тканин. 

Перший навчальний захід – навчання тренерів за цією програмою стартував з 23.11.2019 р. і триватиме до 01.03.2020 р. Тренером є Ірина Сенюта

З березня 2020 р. цей онлайн-курс зможуть пройти усіх охочі. 

За інформацією кафедри медичного права 

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua