В Україні склалася несприятлива епідемічна ситуація із захворюваності на дифтерію – гостре антропонозне інфекційне захворювання з повітряно-краплинним механізмом передачі збудника, яке вражає ротоглотку, органи серцево-судинної, дихальної та нервової систем, а також надниркові залози. 

У 2019 році зареєстровано 20 випадків хвороби, з них 18 – у жовтні. З метою профілактики дорослі особи підлягають ревакцинації кожні 10 років. Від початку 2019 року в Україні від дифтерії вакциновані лише 52,3% дорослих, у Львівській області 52%, що створює умови для розвитку епідемічного процесу.

На підставі наказу МОЗ України від 18. 05.18 № 947  «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні» та на виконання рішення від 28.10.2019 року засідання оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації, ректор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, академік НАМН України, професор Борис Зіменковський підписав наказ від 29.10.2019 № 3765-з «Про проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти дифтерії відповідно до віку серед викладачів та студентів ЛНМУ імені Данила Галицького».

Згідно з наказом ректора, відповідальним працівникам Університету доручено проаналізувати якість проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти дифтерії відповідно до віку серед викладачів і студентів, а також провести аналіз медичної документації студентів та визначити контингент для проведення вакцинації та ревакцинації проти дифтерії. Рекомендовано вакцинацію проти дифтерії студентам, які не мають документального підтвердження про проведені щеплення, а також ревакцинацію особам, які підлягають щепленню за віком. Щеплення проводитимуться після заповнення кожним студентом бланка Інформованої згоди (форма N 063-2/о). При наявності факту контакту з хворим на дифтерію буде забезпечена вакцинація студентів, у яких після останньої ревакцинації пройшло більше 5-ти років, а також призначена постконтактна антибіотикопрофілактика. Впродовж 10-ти днів проводитиметься медичне спостереження. Також буде організоване проведення бактеріологічного обстеження на виявлення збудника дифтерії серед контактних із хворим на дифтерію тощо.

Згідно з наказом, деканам факультетів та директорові Медичного коледжу доручено організувати зустрічі студентів з фахівцями інфекціоністами та епідеміологами для доведення інформації щодо ранньої діагностики, клініки дифтерії та необхідності проведення профілактичних щеплень відповідно до віку. Систематично контролюватиметься виконання плану-графіка проведення щеплень студентів та його узгодження з завідувачем здоровпунктом. 

Завідувачам кафедр наказано не допускати випадків присутності на заняттях студентів з ознаками респіраторних захворювань, а хворих у разі виявлення скеровувати у студентський здоровпункт (вул. Солодова, 10, (завідувач – Митейко М.Д.).

ОБЕРЕЖНО! ЄДИНИЙ СПОСІБ ЗАХИСТИТИСЯ ВІД ДИФТЕРІЇ – ЗРОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ! СВОЄЧАСНА ВАКЦИНАЦІЯ МОЖЕ ВРЯТУВАТИ ВАМ ЖИТТЯ!

За інформацією відповідального за лікувально-профілактичну роботу, завідувача кафедри інфекційних хвороб, професора О. Зінчука

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua