Сьогодні виповнюється 110 років від дня народження відомого вченого-епідеміолога, колишнього керівника Львівського інституту епідеміології та мікробіології, доктора медицини Генриха Мосінга. Відомий науковець свого часу закінчив медичний факультет Львівського університету Яна Казимежа. Ще в студентські роки під керівництвом професора Рудольфа Вейгля працював над винайденням вакцини від висипного тифу. Згодом продовжив наукові розробки свого наставника, налагодивши серійний випуск не лише вакцини, а й засобу для виявлення хворих на цю страшну недугу – діагностикуму. Плідна робота Г. Мосінга була відзначена у світі, його запросили на сесію експертів ВООЗ, але радянська влада не дала дозвіл на виїзд за кордон. Частково втративши зір через тривалу роботу з мікроскопом, продовжував консультувати численних друзів та учнів, серед яких були майбутні професори, доктори медичних наук. Окрім занять наукою, доктор Мосінг присвятив себе ще й священництву – був знаний як отець Павло. У цей сан його висвятили кардинал Стефан Вишинський, Примас Польщі, в порозумінні з архієпископом митрополитом Каролем Войтилою.

З нагоди пам’ятної дати відбулися покладання квітів нинішнім керівництвом та науковцями Науково-дослідного  інституту епідеміології та гігієни Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького на могилу Генриха Мосінга на Личаківському цвинтарі та поминальний молебен, який провів  Архієпископ Митрополит Львівський Римсько-католицької Церкви Мечислав Мокшицький.

Окрім того, план заходів із вшанування пам’яті видатного вченого передбачає проведення 5-6 лютого науково-практичної конференції з міжнародною участю, яка пройде в актовій залі теоретичного корпусі Університету. В її межах відбудеться презентація книги доктора медичних наук, професора Бориса Кузьмінова «Генрих Мосінг – видатний епідеміолог ХХ століття (сторінки наукової діяльності)»

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua