6 березня 2019 року в актовій залі теоретичного корпусу Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького відбулася зустріч директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірини Микичак зі студентами. На заході, що відбувся за ініціативи Студентського Самоврядування Університету, були присутні студенти старших курсів, лікарі-інтерни,  проректори, декани, представники професорсько-викладацького складу.

Зустріч відкрив проректор з науково-педагогічної роботи, професор Анатолій Магльований, який надав слово гості. Під час виступу Ірина Микичак розглянула питання реформи галузі охорони здоров‘я як в Україні загалом, так і у Львівській області зокрема. Йшлося також про виклики сьогодення та перспективи лікарської професії на майбутнє. Розповідь Ірина Микичак розпочала зі своєї історії у професії – від сільського педіатра до очільниці обласної медицини. Директор департаменту розповіла молодим колегам, як вона назвала студентів нашого Університету, про структуру обласної медицини, новації галузі, зокрема, реорганізацію медичних закладів, нові форми фінансування, укладання договорів з НСЗУ, реалізацію програми «Доступні ліки», електронну реєстрацію пацієнтів, організацію роботи екстреної медичної допомоги, оптимізацію мережі та реорганізацію психіатричної служби, затвердження єдиного госпітального округу тощо. Значну увагу Ірина Микичак приділила активному розвитку сільської медицини. Вона показала на слайдах, як будуються та забезпечуються медичним обладнанням та транспортом нові амбулаторії.

Директор департаменту також розповіла про ситуацію щодо спалаху кору на Львівщині, яка все ще далека від стабільної. У зв’язку з цим Ірина Микичак звернулася до студентів з проханням допомогти у поширенні інформації про необхідність вакцинування для збереження здоров’я  громадян Львівської області.

Очільниця медицини області ознайомила присутніх із Комплексною програмою «Медичні кадри України», окреслила наявність вакансій у лікарнях області, критерії відбору кадрів, торкнулася питання заробітної плати медиків та її зростання у сімейних лікарів за час реформи.

У ході зустрічі активно обговорювалося питання працевлаштування та закріплення за медзакладами для проходження інтернатури студентів випускних курсів. Директор департаменту дала відповідь на численні запитання студентів. Вона зазначила, що «молодь дуже потрібна у районах області, щоб рятувати людей, і сучасні знання, відвага, енергія, ентузіазм – це те, що рухає нашу медицину вперед». Ірина Микичак також наголосила, що на сьогодні існує потреба у молодих кадрах та запросила всіх охочих та зацікавлених долучатися до роботи  фахівців департаменту охорони здоров’я в якості стажерів.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua