Минулого тижня викладачі кафедри пропедевтики педіатрії та медичної генетики Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького організували заходи, присвячені Всесвітньому дню запобігання вродженим вадам розвитку.

У межах цієї події у Львівському обласному центрі громадського здоров’я відбулися прес-конференція та засідання «круглого столу», присвячені профілактиці, ранній діагностиці, лікуванню та підтримці пацієнтів із вродженими вадами розвитку. 

З темою «Питання про можливості профілактики й запобігання вроджених вад розвитку» виступила асистент кафедри пропедевтики педіатрії та медичної генетики Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, голова ради молодих вчених  ДУ «Інститут спадкової патології НАМНУ» Євгенія Шаргородська. Вона також розповіла про медичні аспекти підготовки до вагітності. Асистент цієї ж кафедри, к. мед. н. Андріана Мальська розкрила питання діагностики та надання допомоги дітям з вродженими вадами серця.

Студенти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького – члени UMSA-Lviv провели низку лекцій, присвячених запобіганню вродженим вадам розвитку. Про причини виникнення вроджених вад розвитку розповіла Вікторія Куц-КарпенкоІрина Соловей надала інформацію про те, як веганство впливає на розвиток плода, Марта Макух розвіяла міфи про безпечну дозу вживання алкоголю під час вагітності, які є методи діагностики вроджених вад розвитку розповіла  Яна Ткачук, а Ольга Тріла поділилася знаннями про профілактику вроджених вад розвитку.

Організатори висловлюють вдячність за допомогу Андрієві Сурану, який забезпечив технічну та інформаційну підтримку заходу.

Євгенія Шаргородська, асистент кафедри пропедевтики педіатрії та медичної генетики ЛНМУ імені Данила Галицького

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua