Нещодавно на кафедрі епідеміології ЛНМУ імені Данила Галицького відбулося заключне урочисте засідання студентського наукового гуртка. Як і в попередні роки, у його роботі взяли участь вітчизняні та англомовні магістри усіх факультетів нашого Університету та лікарі-інтерни – загалом 21 молодий вчений. 

Уже стало традицією, що на засіданнях гуртківці опрацьовують та обговорюють актуальні теми з питань епідеміології інфекційних та неінфекційних захворювань, сучасні тенденції розвитку епідемічного процесу, його особливості та закономірності, актуальність існуючих біозагроз та заходи щодо біозахисту не лише в Україні, а й за її межами – в мирний та особливий періоди часу. Результати індивідуальних науково-дослідних робіт доповідалися з мультимедійним супроводом та оформленням тез на кафедральних та загальноуніверситетських конференціях у Львові, Рівному, Вінниці. Презентації робіт молодих вчених отримали гідну оцінку на конференціях, де вони посідали призові місця.

Цьогоріч за результатами науково-дослідних робіт гуртківці підготували 12 тез та 12 доповідей, які були представлені на ХХІ Студентській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Перший крок в науку» (Вінниця), ІV Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів та обдарованої молоді на базі КЗВО «Рівненська медична академія та 84-й Загально-університетській студентській науковій конференції / Lviv Young Scientist International Conference (LYSICon 84). 

Студенти 5-6 курсу факультету іноземних студентів Meher Kerman Karkaria, Reliance Chioma Nwosu, Ankit Gahlawat, Niharika, Ugonwa Ifunanya Carol висвітлили епідеміологічні особливості малярії, гепатиту В, гарячки Денге та Ласса, ВІЛ-інфекції в Індії та Нігерії. Магістри 5 курсу медичного факультету Юрій Мацях, Дмитро Гарбарчук, Валерія Васютин, Софія Бобеляк обговорили питання неінфекційної та інфекційної епідеміології, актуальні в мирний та особливі періоди щодо пташиного грипу; ризики виникнення міокардиту після вакцинації проти COVID-19; проаналізували фактори ризику, що визначають імовірність виникнення та тяжкість перебігу акне, а також проблему сибірки в Україні. Лікарі-інтерни Лілія Прокоп та Марко Курудз представили свої ретроспективні епідеміологічні аналізи щодо особливостей хвороби Лайма в Івано-Франківській області за 2019-2023 роки та захворюваності на лептоспіроз у Львівській області за 2018-2023 роки. 

На завершення урочистого засідання учасники наукового гуртка отримали подячні грамоти за активну участь, наполегливість у розвитку науки задля добробуту Українського народу попри вкрай важкий період сьогодення. 

Пишаємось нашими вихованцями! 

За інформацією відповідальної за СНТ кафедри епідеміології, доцента Ірини Байдалки

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua