9-11 травня у Кракові (Польща) відбулася міжнародна конференція 9-тий Міжнародний оглядовий курс з внутрішньої медицини МакМастера (9th McMaster International Review Course in Internal Medicine (MIRCIM 2024). Цей захід є освітньою ініціативою факультету медицини Університету МакМастера, відомого своєю діяльністю в галузі доказової медицини та проблемно-орієнтованого навчання, і Польського інституту доказової медицини. До організації MIRCIM 2024 долучилися також Європейська федерація внутрішньої медицини, Міжнародне товариство внутрішньої медицини, Медичний коледж Ягеллонського університету та Центр післядипломної медичної освіти (Польща) у партнерстві з понад 40 національними товариствами внутрішньої медицини з усього світу. 

Мета конференції – поділитися клінічним досвідом, представити видатні наукові досягнення та сучасні рекомендації щодо діагностики та лікування внутрішніх хвороб. 

Триденний курс інтенсивного навчання включав лекції провідних експертів з Північної Америки та Європи, конкурс клінічних кейсів, практичні семінари у невеликих групах, жваві дискусії та спілкування з колегами з усього світу. 

Уже декілька років Львівський національний університет імені Данила Галицького є партнером заходу. У наукових дискусіях та практичних семінарах конференції взяли участь співробітники низки кафедр нашого Університету –  неврології (професор Тетяна Негрич), внутрішньої медицини №1 (доценти Соломія Гута, Оксана Фаюра, Лілія Циганик), внутрішньої медицини №2 (професор Олена Радченко, асистент Роксоляна Гута), клінічної імунології та алергології (професори Валентина Чоп’як, Світлана Зубченко), променевої діагностики ФПДО (професор Неля Орищин). Окрім того, професор Тетяна Негрич увійшла до складу експертного журі конкурсу «Клінічні випадки внутрішньої медицини: навчання на практиці», а також традиційно надала декілька коротких інтерв’ю, які у подальшому будуть опубліковані у відповідних розділах порталу для лікарів (Empendium).

Науковці нашого Університету представили дві постерні доповіді: «Інфаркт міокарду у жінки» (Соломія Гута, Олена Радченко, Роксоляна Гута) та «Ніколи не пізно діагностувати целіакію» (Оксана Фаюра, Мар’яна Абрагамович, Лілія Циганик). Наші колеги взяли також участь у сателітній сесії, присвяченій методології викладання медицини (Medical Education Forum).

Працівники кафедр терапевтичного профілю Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, а також лікарі-інтерни й аспіранти взяли участь у конференції в онлайн-форматі.

Отримані знання та практичний досвід щодо діагностики та лікування  внутрішніх хвороб, а також методології викладання медицини будуть втілені в педагогічну та лікувальну роботу. 

За інформацією відділу міжнародних зв’язків та євроінтеграції

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua