17 травня в Палаці Браніцкіх в Білостоку (Республіка Польща) відбулося урочисте зібрання, на якому підбивали підсумки дворічної міжнародної україно-польської співпраці в межах дослідницького проєкту, фінансованого Національним агентством академічних обмінів (NAWA) за програмою стратегічного партнерства. Проєкт під назвою «Моноклональні антитіла в поєднанні з аналогами тіазолідинону як сучасна протипухлинна стратегія» розробляли спільно групи науковців Медичного університету Білостоку (керівник – завідувач кафедри синтезу та технології лікарських засобів, професор Кшиштоф Білявський) та Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького (керівник – завідувач кафедри  фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії, професор Роман Лесик). 

Численні закордонні та вітчизняні конференції з презентацією результатів досліджень, підтримка університету-партнера ЛНМУ, навчальні візити дослідників зі Львова, зустрічі наукової групи, публікації результатів у престижних журналах, рекламні кампанії, встановлення багатьох закордонних контактів, цінних для подальших досліджень – це лише деякі результати цього проєкту, які були представлені на зустрічі.

Особливу увагу присутніх гостей привернули інтенсивність і різноманітність проведеної роботи, а також велика залученість у її виконання всієї команди дослідження.

Були спогади, кумедні історії  з конференцій та слова вдячності. Усе це свідчить про дуже хороші стосунки між членами команди. Крім того, проект NAWA став своєрідним мостом для  польсько-української співпраці.

На зустрічі були присутні представники деканату фармацевтичного факультету, співробітники, докторанти та студенти Медичного університету Білостоку, особи, безпосередньо залучені до проекту, а також експерти Інституту Gustave Roussy (Франція), Ягеллонського університету та Люблінського медичного університету.

Реалізація проекту, окрім наукових результатів, стане основою створення міжнародного дослідницького консорціуму, до якого будуть входити окрім Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького,   Медичні університети Білостоку та Любліна, Ягеллонського університет та Інститут Gustave Roussy. Планується створення інфраструктури для подальшої реалізації грантових проєктів ЄС та проведення системних досліджень в галузі медичної хімії та молекулярної біології.

За інформацією Медичного університету Білостоку

Кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua