22 червня 2020 року, до Дня медичного працівника у Регіональному ландшафтному парку «Знесіння» відбулося відкриття системи стежок здоров’я (теренкурів).

Співавторами створення нового простору здоров’я у рекреаційній частині Львова стали регіональний ландшафтний парк «Знесіння», Світова федерація Українських лікарських товариств (СФУЛТ), Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, департамент ОЗ ЛОДА, управління ОЗ Львівської міської ради, Українське лікарське товариство у Львові. До створення оздоровчих маршрутів долучилися співробітники Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького – професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини №1 Андрій Базилевич та доцент кафедри реабілітації і нетрадиційної медицини Оксана Гдиря. Активну участь у роботі взяли працівники парку, а також волонтери з Польщі та Словенії.

Як зазначив під час урочистого відкриття представник нашої Alma Mater, президент СФУЛТ, професор Андрій Базилевич, «метою створення теренкурів є надання можливості проводити відновлення здоров’я (реабілітацію) пацієнтами на різні захворювання. Також це заохочує громадян до здорового способу життя та відповідального ставлення до нього». 

Важливим фактором також є можливість забезпечення доступу до комплексної кардіологічної реабілітації, оздоровлення та профілактики людям, які через фінансові обмеження не мають можливості скористатися з реабілітаційних програм в санаторіях та інших спеціалізованих закладах. Також тут можуть покращувати своє здоров’я жителі Львова, які ведуть або ж тільки розпочинають вести активний та здоровий спосіб життя.

За словами заступника директора Регіонального ландшафтного парку «Знесіння» Володимира Лазора, впродовж 2019 року розроблена динамічна система стежок здоров’я (теренкурів):

  • три кардіологічні стежки (0,560 км; 1,175 км та 1,875 км), котрі обладнані чотирма інформаційними стендами з картами та інформацією про оздоровчу ходьбу, історію теренкурів, цікаві місця парку;
  • дві загально-оздоровчі стежки (2,515 км та 3,065 км), які об’єднують п’ять загальнодоступних спортивних майданчиків з встановленими трьома інформаційними табличками і двома щитами.

Стежки ознаковані (стовпцями, табличками) з позначенням віддалі,  пройденої від початку кожного маршруту.

Після урочистого відкриття усі зацікавлені мали можливість пройтися однією із стежок довжиною 560 м та отримати приємні враження й покращити своє самопочуття.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua