Сьогодні,17 березня, виповнюється 106 років від початку Української революції 1917 – 1921 рр. То ж цілком закономірно, що це стало темою заняття, яке провела доцентка кафедри українознавства Наталія Гірна для студентів 24 і 25 груп першого курсу медичного факультету №2. Воно було присвячене першому етапові Української революції – добі Центральної ради і Гетьманату П.Скоропадського. 

Студенти активно дискутували про здобутки і прорахунки УЦР, порівнювали законодавчі акти урядів Центральної ради і гетьмана П. Скоропадського, розмірковували над причинами політичних помилок у розбудові української державності, наголошували на важливості формування власної армії. Попри складну внутрішню і зовнішню ситуацію, саме УЦР 20 листопада 1917 р. у ІІІ Універсалі проголосила Українську народну республіку, а 22 січня 1918 р. ІV Універсал декларував повну незалежність УНР. 

Майбутні лікарі слушно відзначили успіхи гетьмана П.Скоропадського у національно-культурному будівництві, зокрема, українізацію освіти і державного апарату, а також позитивні зрушення у питанні державного кордону України та широкому міжнародному визнанні нашої держави.

Підсумовуючи, зійшлися на тому, що історичне значення Української революції 1917 – 1921 рр., насамперед, полягає у відновленні державності України після тривалого періоду перебування під владою чужих імперій.

Також на лекції для студентів V потоку медичного факультету проаналізували другий етап Національної революції, зосередивши увагу на добі ЗУНР і Директорії УНР, відзначили непроминальне значення для майбутніх поколінь Акта злуки УНР і ЗУНР, узагальнили причини поразки визвольних змагань. Окремо зупинилися на жахливій епідемії тифу, яка охопила УГА у 1919 р. та самовідданій праці військових лікарів.

Події понад столітньої історії мають багато паралелей із сьогоденням: триває російсько-українська війна, московська орда намагається знищити нашу державу. Але, на відміну від початку ХХ ст., нині на нашому боці весь цивілізований світ, тому Україна переможе!

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua