Сьогодні в актовій залі стоматологічного медичного центру ЛНМУ ім. Данила Галицького розпочала роботу Міжнародна  науково-практична конференція «Медичні бібліотеки України в глобалізованому світі науки, освіти та культури». До участі у ній зголосилися представники наукових бібліотек медичних навчальних закладів вищої освіти, спеціалізованих медичних бібліотек, що діють в обласних центрах, провідні науковці, що займаються дослідженням розвитку бібліотечної справи та її трансформацією, представники МОЗ України.

 Вітаючи учасників конференції у стінах одного із найстаріших навчальних закладів України проректор із наукової роботи ЛНМУ ім. Данила Галицького Андрій Наконечний звернув увагу на символізмі проведення такого заходу саме у Львові – місті, де свого часу з’явився перший східнослов’янский  підручник «Буквар», надрукований Іваном Федоровим; місті проведення щорічних «Форумів книговидавців», місті шанувальників друкованого слова та  читацьких традицій.

 У відкритті конференції взяв участь Андреас Веннінгер –аташе з питань науки і освіти Посольства Республіки Австрія в Україні, директор Австрійсько-Українського бюро співпраці у Львові. Австрійський дипломат довгий час співпрацює з медичними науковими бібліотеками України, надаючи підтримку багатьом проектам. Цього разу він зініціював залучення у якості спікера  до цього заходу доктора Даніелу Ангеттер  з Інституту сучасних історичних досліджень  Академії Наук Австрії.

Зі словами вітання виступив віце-консул Генерального консульства Республіки Польщі у Львові Пьотр Худи. Він зокрема зауважив, що глобалізація сучасного світу ставить перед  книгозбірнями неабиякі виклики, вирішувати які потрібно спільно. І сьогоднішнє зібрання – чергове тому підтвердження.

До заходу долучилося і Міністерство охорони здоров’я України. Помічник заступника міністра Віктор Артеменко розповів про бачення з боку міністерства вирішення проблем наукових бібліотек  закладів освіти, наданню їм доступу до світових баз даних, придбання іноземної наукової літератури, осучаснення фондів та засобів, відповів на запитання присутніх.

 Впродовж двох днів конференції її учасники прослухають майже два десятка доповідей на різноманітну тематику – від академічної доброчесності та практики застосування  антиплагіатних сервісів у медичних закладах вищої освіти до формування іміджевої політики сучасної медичної бібліотеки . Окрім того в програмі передбачено науково-практичний семінар «Адвокація медичних бібліотек України в умовах децентралізації та медичної реформи» та майстер-клас «Бібліотека як ресурс до успішної здачі «Міжнародного іспиту з основ медицини»»

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua