У зв’язку з черговою осінньою хвилею пандемії COVID-19 в Україні щодня спостерігається зростання захворюваності. Реєструють все більші відносні показники щодо кількості хворих. Як свідчать дані Центру громадського здоров’я МОЗ, в Україні за тиждень із 29 серпня по 4 вересня кількість підтверджених випадків COVID-19 зросла на 41% проти показника тижнем раніше – до понад 16 тисяч. Кількість госпіталізацій через коронавірус за тиждень по Україні збільшилося на 27% – до 3868. 

На Львівщині кількість хворих на Covid-19 також зростає. Минулого тижня, з 5 по 11 вересня, коронавірусну інфекцію лабораторно підтверджено у 1467 мешканців області (у позаминулий тиждень – у 997). Зростання захворюваності – на 33%. 

За словами генеральної директорки Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України Наталії Тімко-Іванченко, від ускладнень коронавірусної інфекції померло 10 хворих.

Як відомо, у відповідь на пандемію коронавірусної хвороби набирає обертів вакцинація населення. У закладах охорони здоров’я України продовжується створення стаціонарних пунктів щеплення, обладнаних відповідно до вимог інфекційного контролю та забезпечені необхідною кількістю доз вакцин. Одну дозу вакцини отримали близько 52 відсотків українців, дві дози – половина громадян країни. Перший бустер отримали трохи більше ніж 6 відсотків населення. Нагадаємо, що МОЗ України планує розширити проведення другого бустерного щеплення на всіх бажаючих.

Враховуючи зростання кількості захворілих на COVID-19, з метою належного виконання «Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» від 04.02.2022 року, постанови головного державного санітарного лікаря № 10 від 06.09.2021 року «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби» ректор Університету, академік НАМН України, професор Борис Зіменковський підписав наказ № 3121-з (pdf) «Про оновлення алгоритму дій у разі надзвичайної ситуації, пов’язаної з реєстрацією випадків захворювання на ГРЗ та коронавірусну хворобу (COVID-19) серед персоналу та здобувачів освіти». 

Згідно з наказом, для подолання негативної ситуації з захворюваністю, буде проведено низку заходів. Зокрема, декани факультетів, завідувачі кафедр, керівники підрозділів продовжать виконання профілактичних та протиепідемічних заходів відповідно до наказу від 10.01.2022 року № 50-з. 

Завідувач студентського здоровпункту М. Митейко та лікар Г. Соломонович надаватимуть медичну допомогу студентам, які оформили декларації з сімейними лікарями поліклінік за межами м. Львова та студентам, які не оформляли декларацій, а також хворим студентам карантинної зони.

У Науково-дослідному інституті епідеміології та гігієни нашої Alma Mater проводитимуться швидкі тести на виявлення антигену SARS-CoV-2 студентам з ознаками ГРЗ та не вакцинованим контактним студентам з особами, у яких було виявлено COVID-19. Наш Університет закупить потрібну кількість швидких тестів визначення антигену SARS-CoV-2 для обстеження студентів, засобів індивідуального захисту здобувачів освіти та працівників університету. 

Голова штабу по забезпеченню контролю захворюваності на інфекційні хвороби співробітників та здобувачів освіти проф. О. Зінчук  проводитиме систематичний аналіз захворюваності на ГРЗ та COVID-19 серед працівників та здобувачів освіти для проведення відповідних профілактичних та протиепідемічних заходів.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua