8 серпня культурний Львів був на онлайн-зв’язку з цілим світом – у цей день відбувався Всесвітній інтернаціональний фольклорний марафон, присвячений 50-річчю міжнародної фольклорної організації CIOFF – неурядової організації у складі ЮНЕСКО. Її метою є захист фольклору та визнання його частиною світової культурної спадщини.

Загалом у марафоні взяли участь колективи з понад п’ятдесяти країн світу – Європи, США, Канади та ін., зокрема п’ять колективів, які входять до ради CIOFF-Україна.

Право урочисто розпочати церемонію відкриття марафону CIOFF-Україна надала Народному ансамблю танцю «Горицвіт» імені Зенона Колобича ЛНМУ імені Данила Галицького, який гідно представив нашу Батьківщину українським традиційним танцем з хлібом і сіллю. 

Відповідно до програми марафону кожна країна показала невеликий майстер-клас із традиційними фольклорними рухами, під час якого кожен глядач зміг відчути та почерпнути красу культури тої чи іншої країни. 

Знову і знову багатьма глядачами в онлайн-коментарях прямого ефіру відзначалося виконання візитної картки ансамблю танцю «Горицвіт» імені Зенона Колобича – українського танцю «Гопак» у колоритних оновлених оксамитових костюмах, які нещодавно були профінансовані ЛНМУ імені Данила Галицького завдяки всебічній підтримці ректора Університету, академіка Бориса Зіменковського та професорсько-викладацького складу нашої Alma Mater. 

Народний ансамбль танцю «Горицвіт» імені Зенона Колобича ЛНМУ імені Данила Галицького завжди є бажаним гостем цього фестивалю, починаючи з 1987 року. 

Цьогоріч у головному конгрес-залі ЮНЕСКО у Парижі мали відбутися святкові заходи з нагоди ювілею CIOFF, проте, у зв’язку з пандемією у цілому світі, вони, на жаль, пройшли лише в онлайн-режимі. 

 Довідка. Міжнародна рада організацій фольклорних фестивалів і народного мистецтва (CIOFF) є міжнародною неурядовою організацією в офіційному партнерстві з ЮНЕСКО і акредитована для надання консультаційних послуг Комітету Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини. Її штаб-квартира розміщена у містечку Конфолан (Confolens) у Франції. Україна є повноправним членом CIOFF з 1996 року. У 2020 CIOFF святкує 50 років від дня заснування.  

Засновником та багаторічним президентом міжнародної фольклорної організації CIOFF є фармацевт у третьому поколінні Анрі Курсаже. Фармацевтичну династію продовжив його син, а згодом і онук, який навчається у медичному університеті у Франції. 

Міжнародна рада організації фольклорних фестивалів (CIOFF) координує проведення понад 300 фестивалів по усій Земній кулі. Світовий конгрес CIOFF щороку збирає близько 200 представників національних секцій, міжнародних експертів з 60 країн членів організації. Делегати обговорюють поточні та майбутні проекти, розповсюджують світову культурну та фольклорну творчість, вивчають здобутки місцевої спадщини. До слова, Львів отримав шанс прийняти 200 експертів з 60 країн на світовому конгресі CIOFF у 2022 році.

https://www.facebook.com/100014796218099/posts/953947141775151/

За інформацією Народного ансамблю танцю «Горицвіт» імені Зенона Колобича ЛНМУ імені Данила Галицького
Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.ua