Освітній навчальний курс для дитячих хірургів та урологів з країн Центральної та Східної Європи пройшов 22-23 березня на базі Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького. Організаторами професійного тренінгу виступили Європейська асоціація дитячих хірургів EUPSA  та кафедра дитячої хірургії Університету, очолювана доцентом Андрієм Кузиком.  Це вже 12-тий подібний захід, що проводиться EUPSA , проте вперше він відбувся в Україні.

Як зазначив Мартін Лахер, Голова освітнього офісу EUPSA, асоціація розширювала географію конференцій на Схід, таким чином обрали Україну. «Ми мали можливість побувати в дитячій клініці у Львові. Звичайно, обладнання та забезпечення матеріалами та медикаментами у європейських клініках є на значно вищому рівні. Проте в дитячій хірургії визначальним все ж є вміння самого лікаря. У вас є дуже достойні спеціалісти, які віддані своїй справі і люблять її. А це – найважливіше. Щодо самої конференції, то головним її завданням було дати можливість не лише почути про новітні методики чи технології, а й поставити запитання спікерам чи подискутувати з ними, обмінятися думками. Налагодження нових зв’язків, нових контактів – ось що для нас важливо.»

Впродовж двох днів 7 спікерів –  керівників провідних клінік дитячої хірургії Європи – прочитали слухачам 21 лекцію з тематики «Мініінвазивна та неонатальна хірургія». Про велику зацікавленість у конференції засвідчує той факт, що до участі в ній зголосилося майже 300 слухачів із 23 країн не лише Європи, а й Азії та навіть Африки. Українські ж фахівці були задоволені, що мають унікальну нагоду прослухати лекції таких знаних професорів, як  Мікко Пакарінен з Хельсінки, Хуан Карлос де Агустін з Мадриду чи Франческо Моріні з Риму. Серед запрошених спікерів був і відомий польський фахівець, який співпрацює із українськими колегами вже десяток років – Даріуш Патковскі – професор, завідувач відділення дитячої хірургії та урології Вроцлавського медичного університету. Він, зокрема, зауважив, що за ці десять років в медичній галузі України відбулися разючі зміни. « Звичайно лікарі тут працюють в нелегких умовах. Маю сумнів, що в якісь ще країні лікарі дали би  собі раду в тих умовах, в яких доводиться працювати українським колегам. І при тому вони щоразу підвищують якість та складність операцій, які здійснюють, борючись за життя маленьких пацієнтів. Це заслуговує на шану та повагу.»

 Від імені керівництва ЛНМУ ім. Данила Галицького учасників освітнього навчального курсу вітав проректор з наукової роботи, професор  Андрій Наконечний. «Медицина – це та галузь, що потребує навчання впродовж усього життя. Тому наш Університет завжди підтримуватиме такі заходи, що сприяють підвищенню професійного рівня лікарів, обміну досвідом із провідними європейськими фахівцями, опановування сучасних методик та технологій», — сказав він.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua