10 травня на базі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбулася Науково-практична конференція з міжнародною участю «Досягнення та перспективи лектиноморфології»

Захід привернув увагу всієї наукової морфологічної спільноти нашої держави та багатьох провідних іноземних фахівців. Уперше, за роки суттєвого обмеження офлайн-формату наукових форумів в Україні, наш Університет зібрав у своїх стінах багатьох відомих провідних морфологів і молодих науковців майже з усіх куточків держави, а також гостей з Польщі, Німеччини та США, надавши неоціненну можливість для безпосереднього живого спілкування між представниками морфологічної спільноти.

Конференція була приурочена до 70-річного ювілею видатного вітчизняного гістолога, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, професора кафедри гістології, цитології та ембріології ЛНМУ імені Данила Галицького Олександра Луцика – натхненника і головного автора шести видань національного підручника з гістології, який забезпечив базову освіту багатьох генерацій лікарів.

Щирі вітання, спогади і побажання Олександру Дмитровичу з трибуни лекційної зали морфологічного корпусу нашого Університету висловили відомі морфологи, колеги і друзі. Зокрема голова Всеукраїнської громадської організації «Наукове товариство анатомів, гістологів, ембріологів і топографоанатомів України», професор Олена Аппельханс (м. Одеса) під час своєї вітальної промови вручила професорові Олександру Луцику перший в історії товариства орден «За заслуги у морфологічній науці» разом із Дипломом за номером 001.

З актуальними доповідями виступили провідні фахівці морфологічної галузі з Києва, Львова, Одеси, Дніпра, Харкова, Запоріжжя, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська та ін., а також численні співробітники кафедри гістології, цитології та ембріології та багатьох інших кафедр ЛНМУ імені Данила Галицького.

У межах заходу відбувся також круглий стіл на тему «Місце лектинової гістохімії в сучасній системі морфологічних методів діагностики: найближчі завдання та перспективи розвитку». Особливу увагу учасників конференції привернули доповіді молодих вчених та науковців-початківців. 

На завершення голова оргкомітету конференції, завідувачка кафедри гістології, цитології та ембріології, доцентка Ілона Челпанова презентувала делегатам форуму та вручила професору Олександру Луцику сигнальний примірник нової книги, підготовленої авторським колективом фахівців кафедри «Moлекули і клітини: компендіум сучасних цитофізіологічних понять і термінів».

Офіційними мовами конференції були українська та англійська.

Тези доповідей опубліковані у збірнику наукових праць конференції.

Детальніше: https://histology-lviv8.webnode.com.ua/

За інформацією кафедри гістології, цитології та ембріології 

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua