Щороку 21 березня у світі відзначають Міжнародний день філолога. Це не тільки свято тих, для кого філологія є покликанням, професією, родом діяльності, але й для всіх, хто плекає слово, любить читання, цінує літературу. Філологія – це одна з найцікавіших наук, яка охоплює низку наукових напрямків, що вивчають нашу багату культурну спадщину, виражену як в літературній творчості, так і в мовній культурі.

На запрошення керівництва Інституту біології клітин НАН України викладачі кафедри українознавства нашої Alma Mater виступили з доповідями про мову Тараса Шевченка на засіданні вченої ради установи. Адже у березні українці у цілому світі вшановують національного генія України Тараса Шевченка. 

Завідувачка кафедри українознавства, д. філол. н. Тетяна Єщенко виступила з промовою «Генетичний код нації у творах Тараса Шевченка», у якій зупинилася на тому, що мова Тараса Шевченка вчить нас вічним універсальним цінностям, серед яких: гідність, воля, свобода, правда, істина, любов, добро, краса. А його «КОБЗАР» – це концентрат екзистенційних постулатів, взірець естетичної мовно-поетичної майстерності. Доцентка кафедри, канд. філол. н. Надія Черкес презентувала розвідку «Сповнюючи Шевченків заповіт».

Вітаємо всіх філологів і філологинь з минулим святом і бажаємо постійного самовдосконалення та процвітання!

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua