Лікувальна робота

Адреса

79010 м. Львів, вул. Пекарська, 69
тел.: +38 (032) 275-77-53

E-mail

Проректор з лікувальної роботи


Зінчук Олександр Миколайович – доктор медичних наук, професор

Напрямок діяльності

Лікувально-профілактичну роботу виконували 725 штатних науково-педагогічних працівників клінічних кафедр. З них вищу категорію мають 440 осіб (60,7 %), I категорію – 92 особи (12,7 %), ІІ категорію – 56 осіб (7,7 %) та сертифікат спеціаліста – 137 осіб (18,9 %).

19 висококваліфікованих фахівців клінічних кафедр є головними позаштатними спеціалістами ДОЗ ЛОДА, а 10 – експертами МОЗ України. Четверо професорів клінічних кафедр є членами клініко-експертної комісії ДОЗ ЛОДА. Клінічні кафедри університету співпрацюють із лікувально-профілактичними установами Львівської та Волинської областей. Спільна діяльність із зазначеними закладами регламентується "Положенням про клінічний заклад охорони здоров'я", затвердженим Міністерством охорони здоров'я, а також угодами клінічних закладів і університету, наказами Департаментами охорони здоров'я Львівської та Волинської обласних державних адміністрацій. Для вирішення найважливіших питань охорони здоров'я систематично проводяться спільні засідання Вченої Ради університету і колегій Департаментів охорони здоров'я Львівської та Волинської обласних державних адміністрацій.

Постійно проводиться робота з розширення існуючих і освоєння нових клінічних баз. Систематично проводяться виїзди в райони Львівської і Волинської областей, де надається консультативна допомога і проводяться науково-практичні конференції. В університеті розроблюються нові лікувально-діагностичні технології, зокрема в розділі сімейної медицини, сучасні підходи до діагностики і лікування актуальних нозологій. Співпраця університету з органами охорони здоров'я розширюється та вдосконалюється і в галузі управління охороною здоров'я в контексті першого і другого етапу медичної реформи. Формулюються рекомендації щодо реформування системи охорони здоров'я, з питань діяльності денних стаціонарів у амбулаторно-поліклінічних закладах, з впровадження сімейної медицини в практичну охорону здоров'я. Викладачі клінічних кафедр приймають участь в медичних оглядах мешканців сільських районів Львівської, Волинської та Рівненських областей, соціального незахищених груп населення.

Науково-педагогічні працівники університету співпрацюють з військовими медиками, які представляють Військово-медичний клінічний центр Західного регіону та Львівський військово-медичний клінічний центр Державної прикордонної служби України. Провідні викладачі клінічних кафедр організовують науково-практичні конференції і семінари, засідання асоціації хірургів, травматологів, анестезіологів, інфекціоністів, у яких беруть участь військові лікарі. Досвідчені науково-педагогічні працівники клінічних кафедр надають практичну допомогу в лікуванні та реабілітації військових-учасників АТО, виконують складні оперативні втручання, приймають участь у лікуванні поранених, травмованих військовослужбовців.

Розширюється міжнародна співпраця працівників університету щодо новітніх методів діагностики та лікування актуальних хвороб із клінічними центрами США, Канади, Франції і Люксембургу. З питань сімейної медицини – з університетськими центрами США, Канади, Великої Британії, Франції, Німеччини, Бельгії і Люксембургу. З питань ендокринної хірургії – з Австрією, Польщею. З питань імунологічних методів дослідження – з США, Польщею, Бельгією, Австрією, Німеччиною. У галузі внутрішніх хвороб – з Канадою, Німеччиною, Австрією. Активізувалися спільні дослідження із психіатрії з Німеччиною.

Клінічним підрозділом університету є Стоматологічний медичний центр. Проектна потужність Стоматологічного медичного центру становить 1480 відвідувань на зміну. За центром закріплено функції головної стоматологічної установи Львівської області та міжобласного центру дитячої щелепно-лицевої хірургії західного регіону України.

КЛІНІЧНІ БАЗИ УНІВЕРСИТЕТУ

Лікувально-профілактична діяльність здійснювалась на 49 клінічних кафедрах, які співпрацюють з 97 закладом охорони здоров'я Львова, а також Луцька, Рівного, Трускавця, Моршина. З них державної та комунальної власності – 37 та приватних – 60.

Найбільшими клінічних базами кафедр університету є наступні установи:

У ЛЬВОВІ
Львівська обласна клінічна лікарня;
Військово-медичний клінічний центр західного регіону;
Львівське територіальне медичне об'єднання "Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги";
Львівське територіальне медичне об'єднання "Клінічна лікування планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги";
Львівська обласна дитяча клінічна лікарня "ОХМАТДИТ";
Львівський обласний клінічний перинатальний центр;
Центр легеневого здоров’я;
Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня;
Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня;
Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих ім. Юрія Липи;
Львівський обласний клінічний діагностичний центр;
Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр;
Львівський обласний клінічний лікувально-діагностичний кардіологічний центр
Львівський обласний шкірно-венерологічний диспансер;

У ТРУСКАВЦІ
Трускавецька міська лікарня
Санаторно-готельний комплекс "Дніпро-Бескид"
Санаторій "Трускавець";

У ЛУЦЬКУ
Волинська обласна клінічна лікарня;
Волинське обласне дитяче територіальне медичне об'єднання;
Луцька міська клінічна лікарня;
Луцький клінічний пологовий будинок.

У РІВНОМУ
Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені Віктора Поліщука