13-14 грудня 2019 делегація дитячих лікарів-стоматологів зі Львова з благодійною метою відвідала Краматорськ та Карлівку Донецької області. Поїздку на Схід організували Національна спілка стоматологів України, Українська асоціація профілактичної та дитячої стоматології та Українська Академія дитячої стоматології. 

13 грудня у Краматорську на базі Донецького медичного університету відбулася конференція для дитячих стоматологів «Організація стоматологічної допомоги дітям в зоні проведення АТО/ООС у рамках проекту «Тризуб Дентал» та СЛон», яка зібрала повну залу зацікавлених лікарів. Організаторами конференції, стали Донецький державний медичний університет, Національна спілка стоматологів України, Українська асоціація профілактичної та дитячої стоматології та Українська академія дитячої стоматології. 

Під час конференції з доповідями на тему «Сучасні  протоколи профілактики карієсу» та «Покази до видалення тимчасових зубів. Як прийняти правильне рішення?» виступила доцент кафедри стоматології дитячого віку Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, голова Львівського обласного осередку Української асоціації профілактичної стоматології, експерт МОЗ Галина Солонько, а дитячий стоматолог міжнародного медично-навчального центру стоматології та косметології «Несторклінік» (Львів) Марта Гривнак зробила доповідь «Професійна гігієна у дітей». Хотілося б відзначити теплий прийом львівської делегації та незабутню атмосферу, хвилюючі спогади колег про переїзд університету, про війну та мрії про мир.

14 грудня у межах проекту «Тризуб Дентал» представники нашого Університету перебували у Карлівці та Доміку. Пролікувавши разом з лікарем «Несторклінік» Мартою Сомик 27 дітей з Карлівки, Галіцинівки та Авдіївки, наші лікарі мали змогу відчути задоволення та радість від можливості зробити посильний внесок у скарбничку добрих справ для привітних, щирих, доброзичливих, вдячних та слухняних пацієнтів, які живуть в умовах війни. Лікарі привези із собою пломбувальні матеріали та інструменти, працювали на сучасному обладнанні, придбаному стоматологами-волонтерами. А ще привезли подарунки від наших студентів, які навчаються при кафедрі стоматології дитячого віку ЛНМУ імені Данила Галицького – кращі роботи з профілактики стоматологічних захворювань. Усі діти отримали подарунки та солодощі – шоколадних Миколайчиків. 

Щире і душевне спілкування в Доміку, гостинність та простота, вдячність до наших військових-захисників стали ковтком свіжого повітря, посилили безмежну вдячність та повагу до наших захисників та можливість переосмислити багато що у житті. Перебування в гостях у наших співвітчизників зі Східної України черговий раз дало можливість переконатися, скільки у нас справжніх людей і громадян. Такий проект повинен мати продовження – запрошуємо дитячих стоматологів України приєднатись, діти Вас чекають!

За інформацією кафедри стоматології дитячого віку ЛНМУ імені Данила Галицького

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua