25-27 квітня в Афінах відбувся щорічний Європейський конгрес профілактичної кардіології ESC Preventive Cardiology-2024. Метою конгресу був обмін досвідом у сфері профілактичної кардіології та кардіореабілітації. 

Упродовж трьох днів учасники конгресу мали змогу взяти участь у численних секційних засіданнях, присвячених телереабілітації та удосконаленню рекомендацій щодо кардіологічної реабілітації – EAPC Community Prevention and Cardiac Rehabilitation; проведенню госпітальної лінії європейського епідеміологічного дослідження з профілактики серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та хронічної хвороби нирок, EUROASPIRE VI. Слід відзначити, що своєю успішною участю у попередніх дослідженнях Україна поряд з іншими 27 країнами Європи довела спроможність українських науковців з різних міст виконувати важливі некомерційні епідеміологічні дослідження. 

У конгресі взяв участь завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, професор Андрій Базилевич. Він представив стендову доповідь «Створення теренкурів у індустріальному місті» (серед групи співавторів – завідувачка кафедри реабілітації та нетрадиційної медицини, доцентка Оксана Макар). Робота викликала жваве зацікавлення, оскільки раніше такі системи теренкурів (стежок здоров’я) створювалися лише в курортних містах. У доповіді мова йшла про авторську методику, яка, починаючи від 2019 р. була неодноразово зреалізована у Львові (Регіональний ландшафтний парк «Знесіння», Замарстинівський парк); про проведення у 2023 р. за участю низки кафедр нашого Університету благодійного заходу «День здоров’я для Перемоги», під час якого учасники мали змогу спробувати різні види фізичної активності, послухати лекції про здоровий спосіб життя, а також перевірити стан свого здоров’я і визначити свій серцево-судинний ризик. 

Професор Андрій Базилевич став учасником майстер-класу «Cardiopulmonary Exercise Testing With Simultaneous Echocardiography» та двох тренінгів із серцево-легеневої реанімації (BLS та ALS), а також низки зустрічей, під час яких відбулося обговорення майбутніх спільних проєктів ЛНМУ імені Данила Галицького з провідними університетськими клініками Європи.

У межах конгресу впродовж двох днів серед 4 команд науковців різних країн тривали змагання з перетягування канату, командної ходи, стрибків тощо та квест-вікторина, що містила складні питання з практики кардіологів та реабілітологів. Це було символічним актом, оскільки 26 квітня відбулося запалювання Олімпійського вогню майбутньої Олімпіади-2024, що був офіційно переданий голові організаційного комітету і вирушив до Парижу. Це дійство відбулося на Панафінському стадіоні, де у 1896 р. вперше проведено перші сучасні Олімпійські ігри.

Участь України в таких форумах свідчить, те що наша держава впевнено йде до Перемоги і будує плани на майбутнє!

За інформацією кафедри пропедевтики внутрішньої медицини

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua