Як і щороку, 26 квітня Україна відзначає роковини Чорнобильської катастрофи. 38 років тому, 26 квітня 1986 року, на Чорнобильській АЕС сталася найбільша і найстрашніша за своїми наслідками техногенна радіаційна аварія. Внаслідок вибуху і руйнування 4 реактора ЧАЕС тонни радіоактивних елементів потрапили у зовнішнє середовище. Приблизно 3,5 млн. людей вважаються потерпілими від цієї катастрофи, 600 тисяч осіб стали учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Роботи над «загоєнням цієї радіоактивної рани планети» тривають досі, особливо це питання загострилось після брутальної злочинної поведінки російських окупантів у зоні ЧАЕС. 

Ці та інші питання обговорюють цими днями студенти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького під час тематичних семінарів, бесід, екскурсій та інших заходів з відзначення річниці Чорнобильської трагедії.

Так, 19 та 22 квітня студенти 4 курсу 22 групи та 5 курсу 34 групи медичного факультету № 2 відвідали Громадський музей «Чорнобиль – пам’ять Львівщини», що міститься у приміщенні обласної організації «Союз Чорнобиль України». Музей є осередком пам’яті львів’ян – ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Екскурсію для студентів організувала кафедри внутрішньої медицини №1 (завідувач кафедри – професор Мар’яна Абрагамович). Студенти у супроводі викладача кафедри, доцента Остапа Яцкевича оглянули експонати музею, почули цікаві історії від директора музею, учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Юрія Гнатюка. Серед іншого він висловив слова щирої вдячності на адресу лікарів, серед яких є і працівники нашого Університету, котрі опікуються здоров’ям осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 

*

Напередодні 38-ї річниці від дня аварії на ЧАЕС «Музей Чорнобиля» відвідали також студенти 2 курсу 15 групи медичного факультету №1 та 21 та 22 груп медичного факультету №2 нашого Університету. Екскурсію організувала кафедри українознавства (завідувач – доктор філологічних наук Тетяна Єщенко).

Разом з наставницею, доцентом Вірою Мельник студенти оглянули зали, де містяться світлини ліквідації аварії на ЧАЕС, одяг та речі ліквідаторів, книги, присвячені події та пам’яті тих, хто загинув рятуючи світ від Чорнобильської катастрофи. 

Учасники екскурсії дізналися чимало нової інформації про перші години після вибуху та замовчування радянської влади, про самовіддану роботу ліквідаторів аварії, про будівництво саркофагу, а також наслідки тієї страшної аварії, які досі відчувають на собі і природа, і люди.

Пам’ятаємо про Чорнобильську катастрофу, дякуємо всім, хто виявив жертовність та мужність, виконуючи свій професійний і громадянський обов’язок – персоналу ЧАЕС, пожежникам, військовослужбовцям, ученим, медикам, які брали участь у ліквідації наслідків цієї аварії.

Дякуємо Збройним Силам України за захист української землі від окупанта!

За інформацією кафедри внутрішньої медицини №1 та кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua