На минулому тижні лікарі-інтерни хірургічних спеціальностей, а також викладачі-клініцисти хірургічних кафедр Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького мали унікальну можливість взяти участь у тренінгах з лапароскопічної хірургії. 

Відбувалися вони в межах проєкту IOLE (Improving Outcome in Laparoscopic Surgery by Education), мета якого –  створення офіційної навчальної програми для підтримки розвитку лапароскопічної хірургії в Україні.

Такі навчання проводяться вже вдруге в Україні в межах Меморандуму про співпрацю між Міністерством охорони здоров’я та Благодійним Фондом “Смарт Медікал Ейд Юа”, за підтримки Асоціації Лапароскопічних колоректальних Хірургів Великобританії та Ірландії та Королівського Коледжу Хірургів.

Перший курс відбувся у Луцьку. Теперішній у Львові на базі багатопрофільної  Львівської обласної клінічної лікарні та FESTrepublic, за сприяння Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Планується організація наступного курсу у Києві.

Навчальні курси відбувалися в кілька етапів та були зорієнтовані на різні категорії учасників. Так, перший етап заходу, що відбувався на території FESTrepublic, залучив лікарів-інтернів та молодих хірургів. Відповідно до розкладу програми, перші два дні були зосереджені на базовій лапароскопічній підготовці двох груп шляхом навчання та практичного моделювання. Третій день відведений  на парну роботу хірургів, відпрацювання практичних навичок на спеціальному симуляційному обладнанні. Свою цікавість до курсу виявив колишній випускник ЛНМУ ім. Данила Галицького, а нині голова Львівської ОВА Максим Козицький. До нього приєднався голова Вченої ради Університету та хірург- клініцист, доктор медичних наук Орест Чемерис. Вони висловили своє захоплення рівнем обладнання та можливостей для відпрацювання базових навичок з лапароскопії, які створені для молодих хірургів та інтернів.

Наступний етап передбачав вдосконалення та підвищення кваліфікації для більш досвідчених хірургів і проходив на базі Львівської Обласної Клінічної Лікарні. Активну участь в тренінгу взяли викладачі клінічних кафедр Університету, що базуються в ЛОКЛ. 

Успішність навчання була забезпечена насамперед особою тренера – Джанлуки Колуччі -лапароскопічного колоректального хірурга з University Hospital Suxex NHS Foundation Trust, заступника керівника роботизованої хірургії, почесного старшого клінічного лектора Брайтонської та Сусексської медичної школи. Для проведення тренінгів використовувались  спеціальні манекени та тренажежи від Applied Medical та Tony Miles. 

 Це вже не перша акція, яка відбувається завдяки співпраці між ЛНМУ ім. Данила Галицького та благодійного фонду Смарт Медікал Ейд Юа. Нагадаємо – нещодавно на базі Університету відбулися навчання та тестування майбутніх тренерів- інструкторів з проведення серцево-легеневої реанімації. Університетська спільнота щиро вдячна фонду Смарт Медікал Ейд ЮА, особисто його очільниці Ірині Рибінкіній та команді медичних тренерів за нові можливості та якісне професійне навчання. 

Разом ми можемо більше!

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua