Забезпечення біологічної безпеки населення є одним із пріоритетних завдань держави. Перш за все біобезпека стосується виникнення і боротьби із захворюваннями, небезпечними збудниками інфекцій. Одним з таких є сибірка, або антракс (anthrax) – особливо небезпечна гостра інфекційна хвороба, яка спричиняється спороносною паличкою Bacillus anthracis. 

Це актуальне епізоото-епідемічне особливо небезпечне захворювання в Україні та понад 100 країнах світу, де щорічно реєструється від 20 до 100 тисяч випадків захворювань. Його перебіг варіює залежно від місця проникнення збудника, у шкірній або генералізованій (кишковій, легеневій, септичній) формі. Ризики виникнення сибірки серед тварин та людей в Україні зростають в умовах війни. Хвороба легко поширюється, має високу смертність та потребує спеціальних і невідкладних заходів з боку спеціалістів медицини для її локалізації.

1-3 листопада 2022 року у режимі онлайн відбулися тренінги з питань сибірки для лікарів Львівської, Волинської та Київської областей. У заходах, які провела кафедра епідеміології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, взяли участь понад 300 працівників закладів Міністерства охорони здоров’я та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Завідувачка кафедри, професор Наталія Виноград виклала важливі питання актуальності, клініко-епідеміологічних особливостей, індикації, профілактики та організації протиепідемічних заходів при сибірці, що є особливо небезпечним інфекційним захворюванням. 

Працівники закладів, які здійснюють протиепідемічне забезпечення населення у відповідних регіонах держави, отримали важливу інформацію, необхідну для виконання практичних завдань, в тому числі в особливий період часу.

За інформацією кафедри епідеміології

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua