Нещодавно у межах панєвропейського проєкту «Євромеланома» відбувся День діагностики меланоми в Україні – щорічна соціальна акція безкоштовних оглядів населення з виявлення меланоми та інших злоякісних новоутворень шкіри на ранній стадії, започаткована ще у 2009 році.  

Головна мета проєкту – зменшення рівня смертності в Україні шляхом підвищення рівня обізнаності населення про меланому як одне з найбільш небезпечних захворювань серед усіх ракових захворювань шкіри.

Упродовж останніх двох тижнів фахівці кафедри дерматології, венерології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького спільно з лікарями Львівського обласного шкірно-венерологічного диспансеру у межах проєкту безкоштовно оглянули родимки та інші новоутворення шкіри. Вони проводили обстеження не лише на території диспансеру, а й відвідали низку підприємств, навчальних закладів, бібліотек тощо.

За час цієї акції фахівці кафедри оглянули 522 пацієнтів, а лікарі диспансеру – 663 пацієнтів. 

За результатами обстежень у 20 пацієнтів було попередньо виявлено меланому, у 22 – рак шкіри, у 20 – інші новоутвори із злоякісним перебігом. Цих пацієнтів було скеровано до Львівського онкологічного центру на подальше обстеження та лікування.

Дякуємо всім хто долучився до акції, всім хто дбає про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких. Пам’ятаймо, що рання діагностика рятує життя!

Довідка. Учасниками програми «Євромеланома» є 30 європейських країн, серед яких і Україна. Програма спрямована на об’єднання зусиль медичних працівників та засобів масової інформації у боротьбі зі смертністю від цього захворювання. 

За попередні 13 років, у межах проєкту, лікарі оглянули близько півмільйона громадян, виявивши при цьому понад 5 тисяч випадків онкологічних захворювань шкіри та врятувавши тисячі життів. 

Акцентом цьогорічної інформаційної кампанії проєкту «Євромеланома» є сонцезахист як обов’язкове правило безпеки здоров’я, оскільки головним провокуючим фактором меланоми є ультрафіолет. Одяг, капелюх, сонцезахисні засоби захищають шкіру від шкідливих сонячних променів та допомагають знизити ризик розвитку меланоми і раку шкіри. 

За інформацією кафедри дерматології, венерології

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua