Широкомасштабна війна в Україні, що триває вже майже два роки, кидає багато викликів усім українцям, незалежно від того, де вони проживають і до якої сфери життя належить їхня діяльність. Багато людей переживають виснаження, спустошення, втому, відчувають тривогу й паніку. 

Аби обговорити специфіку роботи під час війни, знайти шляхи співпраці, обмінятися досвідом роботи різних благодійних організацій, дослідити способи координації діяльності для збереження психічного здоров’я українців, які страждають від війни, Українське християнське академічне товариство провело семінар «Подолання наслідків війни: церковна суспільна діяльність як поле екуменічної співпраці».

Він пройшов 25 січня у Львові в приміщенні філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету.

Після привітання від голови Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, о. Ігора Шабана своїми думками поділилися керівник проектів і програм Інституту екуменічних студій УКУ Тарас Курилець, голова правління ГО «ЕЛЕОС-Україна» о. Сергій Дмитрієв, віце ректор із розвитку та міжнародного співробітництва Східноєвропейського інституту теології, регіональний директор Scholar Leaders у Східній Європі Ph.D. Тарас Дятлик, директор Карітас (Коломия), Сергій Триф’як, директор Карітас (Стрий) о. Володимир Мамчин, проектний менеджер Карітас України Василь Мікула, представник фундації «Екуменічний комітет медичної та соціальної допомоги РКЦ, ПЦУ та УГКЦ у Львівській області» о. Микола Біляк.

У заході взяв участь доцент кафедри психіатрії та психотерапії ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, керівник Консультативного центру кризових станів, психосоматичних розладів, депресій та узалежнень «illiotropion» Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ, лікар-психіатр, психоаналітик, психотерапевт Української Спілки Психотерапевтів (груповий та індивідуальний психоаналітик; супервізор психотерапії залежностей), ECP holder, протоієрей о. д-р Сергій Кирилюк, який виступив перед присутніми з доповіддю.

Учасники семінару обговорили допомогу Церкви суспільству в умовах величезної гуманітарної катастрофи, пов’язаної з хвилею біженців із територій, охоплених військовими діями. Доповідачі зазначили, що, оскільки війна ризикує стати затяжною, слід готуватися до того, що питання «зцілення ран війни» доведеться вирішувати вже в ході війни за допомогою соціальної діяльності, а також психологічно-духовної реабілітації за участі медичних капеланів без огляду на конфесійну приналежність. Доповідачі наголосили на необхідності координувати таку діяльність, реалізовувати спільні проекти, об’єднувати зусилля.

За інформацією кафедри психіатрії і психотерапії

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua