Нещодавно для студентів першого курсу 29, 30, 31, 32 груп медичного факультету №2 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького кафедра українознавства організувала екскурсію «Львів сакральний». Її провела доцентка кафедри Наталія Гірна.

Студенти оглянули Вірменський собор Успіння пресвятої Богородиці, який збудував італійський архітектор Дорінг у 1363 році. Ця святиня є найдавнішою пам’яткою ренесансної архітектури Львова і належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Студенти ознайомилися з комплексом споруд – дзвіницею, палацом архієпископів, банком, а також дізналися про історію вірменської громади нашого міста.

Майбутні лікарі відвідали Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, що є першою бароковою святинею в Україні, спорудженою у 1630 р. італійським будівничим Джакомо Бріано. Захоплення студентів викликали розписи храму, які виконали батько і син Екштайни, та скульптура розп’яття різця Йогана Яна Пфістера. Від 2011 року храм є Гарнізонним, студенти вклонилися пам’яті новітніх Героїв України. 

На завершення побували у церкві Преображення Господнього, яка є взірцем неокласицизму. Храм споруджений у 1898 році за проєктом Сильвестра Гавришкевича на місці мурів колишнього костелу тринітаріїв. Прикметно, що він став другою українською святинею у середмісті Львова. Внутрішнє оздоблення виконала плеяда митців – Леонард Марконі, Тадей Попель, Теофіл Копистинський і Корнило Устиянович. Студенти дізналися про систему забудови центральної частини Львова після надання містові Магдебурзького права.

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua