Вивчати анатомічні і морфологічні макро- та мікроструктури організму на новому сучасному рівні, опановувати анатомію у найменших дрібницях відтепер зможуть студенти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. З цією метою для морфологічних кафедр адміністрація нашої Alma Mater придбала справжнє електронне диво – інтерактивний анатомічний стіл SECTRA Table F18 виробництва Швеції.

Інтерактивний стіл наочно покаже студентам, як працюють внутрішні органи та всі системи організму, скорочуються м’язи, як скальпель шар за шаром проникає у тіло під час операції. На людському скелеті легко можна розглянути кожну кісточку у найменших дрібницях, причому зображення дуже якісне – у цифровому 3D-форматі. 

Є можливість застосування будь-яких методів дисекції, таких як тканина за тканиною, шар за шаром, або шляхом знаходження певної структури, минаючи всі шари; можливість вимірювати та позначати відстані між анатомічними структурами в 3D-реконструкції; проведення віртуальних розтинів трупів та зображення реальних дисекцій; доступ до зображень з гістології і цитології з високою роздільною здатністю, отриманих за допомогою цифрових мікроскопів, які можна переглядати в повноекранному режимі та збільшувати до мікроскопічної роздільної здатності; доступ до клінічних випадків з ембріології, які містять 14 етапів ембріогенезу, які включають гістологічні слайди та сегментовані структури кожної моделі, які можна видалити або сховати, а також 3D-реконструкції з позначеними кольором структурами для простої ідентифікації. 

Великий інтерактивний екран із системою індикації зображень дозволяє забезпечити взаємодію з зображеннями людського тіла, отриманими комп’ютерною (КТ) або магнітно-резонансною томографією (МРТ). Детальні дослідження змодельованих організмів дозволяють студентам-медикам краще зрозуміти анатомічні функції та індивідуальні відмінності людей. Окрім цього, стіл є освітнім порталом, що може використовуватись для обміну клінічними випадками з іншими установами різних країн світу. 

Вже на початку січня в Університет приїдуть представники компанії-виробника для монтажу обладнання та навчання фахівців, які проводитимуть на ньому заняття.

«Працівники кафедри і студенти вже в очікуванні на перше заняття, оскільки на цьому новому обладнанні зображені органи і тканини для вивчення анатомічних і морфологічних макро- та мікроструктур організму людини!» – захоплюється завідувачка кафедри нормальної анатомії, професор Леся Матешук-Вацеба.

Навчальні пари із розборами клінічних випадків проводитимуть тут й викладачі інших морфологічних кафедр, які є в Університеті. Придбання високотехнологічного симуляційного обладнання вже кілька років є в пріоритеті розвитку ЛНМУ ім. Данила Галицького. Як ми вже інформували,  цьогоріч навчальний імітаційний центр Університету отримав віртуальний симулятор пацієнта Body Interact

Настільки висококласним «навчальним посібником» нині можуть похвалитися одиниці медичних університетів в Україні. Проте це вимога сьогодення: без залучення сучасних технологій, які дають змогу отримувати не лише грунтовні знання, а й вміння, професійні навички неможливо підготувати фахових майбутніх медиків. 

Колектив кафедри нормальної анатомії висловлює вдячність Ректору Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, академіку НАМН України, професору Борису Зіменковському та проректору з адміністративно-господарської роботи Олені Шевазі за придбання віртуального анатомічного столу SECTRA Table F18 для морфологічних кафедр Університету.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua