На адресу Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького надійшов лист заступника Міністра – головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна. У листі йдеться про таке.

«Уже більше року триває активна фаза російської агресії проти України. Ворог з перших днів повномасштабної війни застосовує терористичні методи, руйнуючи критичну цивільну інфраструктуру в Україні. На жаль, медичні заклади не є виключенням – пошкоджено та зруйновано сотні закладів охорони здоров’я.

Завдяки професіоналізму та мужності українських військових ворог був не тільки зупинений, значні території були звільнені. Зрозуміло, що на деокупованих та прифронтових територіях дії терористичних військ спричинили погіршення гуманітарної ситуації. Тому одним із напрямів реагування є забезпечення якісного та своєчасного надання медичної допомоги для місцевого населення. Це можливо шляхом посилення закладів охорони здоров’я у цих регіонах медичними фахівцями та необхідними ресурсами. 

На законодавчому рівні визначений порядок залучення медичних фахівців, зокрема їх відрядження для посилення закладів. Це наказ Міністерства охорони здоров’я України від 05.09.2022 № 1597 «Про затвердження Порядку направлення у відрядження медичних працівників, у тому числі науково-педагогічних працівників закладів вищої (післядипломної) освіти, фахівців з реабілітації для надання медичної допомоги та/або реабілітаційної допомоги», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.09.2022 за № 1084/38420 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1084-22#Text). 

Важливі положення наказу: 

  1. Працівник може бути відряджений для посилення закладу терміном до 30 днів. 
  2. Передбачено його повторне відрядження, але не раніше ніж 30 днів після попереднього. 
  3. Організацію залучення працівників покладено на державний заклад «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (відповідальна особа – Казачков Євген +380672978807). 
  4. Працівник може самостійно виявити бажання бути залученими до надання допомоги в закладах, що потребують підсилення. 
  5. До посилення закладів охорони здоров’я можуть бути залучені також науково-педагогічні працівники закладів вищої (післядипломної) освіти. 

Також за бажанням до надання медичної допомоги у закладах охорони здоров’я можуть залучатися категорії осіб, визначені у Порядку залучення до надання медичної допомоги фармацевтичних працівників, здобувачів вищої освіти 4-6 років навчання за спеціальностями галузі знань 22 «Охорона здоров’я», молодших спеціалістів з медичною освітою, лікарів-інтернів та лікарів-спеціалістів без вимог щодо атестації на присвоєння чи підтвердження кваліфікаційної категорії на період встановлення карантину, запровадження надзвичайної ситуації, надзвичайного або воєнного стану, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2023 № 375. 

Наразі існує потреба в посиленні закладів охорони здоров’я у Херсонській, Миколаївській та Запорізькій областях. Особливо критична потреба є в наступних фахівцях: лікар-анестезіолог, лікар-терапевт, лікар-травматолог дитячий, лікар-офтальмолог, лікар-невропатолог, лікар-фтизіатр, лікар-хірург щелепно-лицевий, лікар-нейрохірург, лікар-гематолог, лікар-рентгенолог, лікаронколог, лікар гінеколог-онколог, лікар з променевої терапії, лікар невідкладної (екстреної) медичної допомоги (список додається в додатку 1).

 Завдяки підтримці офісу ВООЗ в Україні фахівцям, які братимуть участь у посиленні закладів охорони здоров’я на деокупованих та прифронтових територіях буде змога компенсувати додаткові витрати, пов’язані з перебуванням у місці відрядження

Усі бажаючі можуть реєструватись за формою, що додається (додаток 2). Реєстрація є постійно відкритою. 

Просимо зібрати по своїх регіонах списки бажаючих працівників для здійснення відряджень та подати їх ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» у термін до 23.06.2023 на електронну адресу: medics@moz.gov.ua

Надалі просимо оновлювати та подавати такі списки щотижнево в п’ятницю. 

Після реєстрації з працівниками сконтактують співробітники державного закладу для планування усіх організаційних питань. 

Ми даємо відсіч ворогу завдяки неймовірній згуртованості та небайдужості до потреб один одного. Медики кожного дня рятують життя та здоров’я українців, що є важливою складовою перемоги над ворогом. 

Принагідно висловлюємо вам подяку за співпрацю. Попереду – Перемога!»

За інформацією МОЗ України

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua