31 жовтня співробітники кафедри хіруругічної та ортопедичної стоматології ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького професор Юрій Вовк, доценти  Людмила Ковпак та Володимир Вовк провели одноденний майстер-клас на тему «Сучасна клінічно-інструментальна методика діагностики первинної та вторинної остеоінтеграції дентальних імплантатів».

У своїй лекції «Клінічно-інструментальний алгоритм встановлення показників остеоінтеграції дентальних імплантатів при хірургічному та ортопедичному стоматологічному лікуванні хворих з частковою та повною втратою зубів» професор Юрій Вовк висвітлив актуальні питання застосування у практичній роботі стоматологів, хірургів-стоматологів та ортопедів-стоматологів науково обгрунтованих технологій визначення біомеханічної та біологічної стабільності дентальних імплантатів у хворих з частковою та повною втратою зубів.

Учасники майстер-класу ознайомилися з клінічно-рентгенологічними підходами обстеження периімплантних тканин, методологією біомеханічного  та резонансно-частотного аналізу стійкості дентальних імплантатів на етапах його уведення та підготовки до функціонального навантаження.

Присутні розглянули питання хронології виникнення, розвитку та становлення методик визначення стабільності імплантатів у кістковій тканині щелеп, інструментальної діагностики, тактики лікування при безпосередньому та відтермінованому застосуванні дентальних імплантатів після видалення зубів, при атрофії, дефектах та деформаціях кісткової тканини щелеп з різними видами щільності кісткової тканини.

      У ході практичного заняття «hands-on» кожен з учасників майстер-класу практично ознайомився з роботою пристроїв для визначення стабільності дентальних імплантатів. На моделях нижньої та та верхньої щелеп з експериментальними імплантатами, зафіксованими у штучно створених дефектах, заповнених стоматологічними матеріалами різної щільності, лікарі змогли самостійно зафіксувати датчики вібраційних стимулів та провести просторову імплантометрію з реєстрацією та аналізом коефіцієнтів стабільності імплантатів. 

      На завершення майстер-класу відбулася дискусія та обговорення клінічних випадків практичного застосування дентальних імплантатів в ході хірургічних та протезних етапів лікування хворих та моніторингом їх стійкості інструментальною  методикою.

За інформацією кафедри хіруругічної та ортопедичної стоматології ФПДО

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua