11-12 червня 2020 року на кафедрі українознавства Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького дистанційно на платформі ZOOM відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Тоталітаризм як система знищення національної пам’яті». 

У заході взяли участь 170 вчених з України та Польщі, з-поміж них – 45 докторів наук, професорів, 70 кандидатів наук, доцентів з 9 науково-дослідних установ та 60 провідних університетів. Серед них були фахівці з української мови та літератури, педагогіки, фольклористики, історії України, філософії, медицини і фармації, політології, державного управління, психології, мистецтвознавства, соціальних комунікацій, технічних та сільськогосподарських наук, музейники, енциклопедисти та ін. Географія учасників заходу охопила 27 міст України (Київ, Харків, Одеса, Вінниця, Покровськ, Волноваха, Житомир, Запоріжжя, Черкаси, Маріуполь, Дрогобич, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Умань, Переяслав, Кам’янець-Подільський, Полтава, Львів, Дніпро, Миколаїв, Чернігів, Хмельницький, а також Краків та Варшаву (Республіка Польща). 

З вітальним словом до учасників конференції звернувся  проректор з науково-педагогічної роботи Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, професор Анатолій Магльований

На пленарному засіданні зі змістовними доповідями виступили професори Людмила Бабенко (Полтава), Микола Козловець (Житомир), Олександр Кирилюк (Одеса), Дмитро Білий (Львів), Михайло Бойченко  (Київ), Сергій Адамович, Віолетта Дутчак, Ганна Карась,  Олександр Холод (Івано-Франківськ), Мирослав Савчин (Дрогобич) та ін. Наш Університет представили професор кафедри оториноларингології, дійсний член НТШ Олександр Кіцера, завідувач кафедри філософії і економіки професор Ігор Держко та співробітники кафедри українознавства на чолі з завідувачкою, доцентом Тетяною Єщенко.

Учасники конференції розглянули такі питання, як соціально-політичні формування карально-репресивних органів більшовицької влади; русифікація як нищення української національної пам’яті: передумови і наслідки тоталітарної радянської політики щодо України; українські національна ідентичність, національна пам’ять та національна резистентність; духовна парадигма розвитку українського суспільства; сучасний ліберальний тоталітаризм: мовно-освітній контекст; націократія й демократія у світлі соціально-мімікрійних процесів; тоталітаризм та художня культура; національна ідентичність українців: посттоталітарний дискурс; репресії проти діячів української музичної культури на Прикарпатті тощо.

Окрім пленарного засідання, працювало 7 предметних секцій з культури, історії, філософії, мови, фольклору, соціальних комунікацій, психології.

Конференція внесена до «Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які  проводитимуться у 2020 році» МОЗ та НАМН України. 

За інформацією кафедри українознавства ЛНМУ імені Данила Галицького

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua