Сьогодні в навчальному імітаційному центрі Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького пройшло перше заняття з обладнанням, яке передали представники Всеукраїнської ради реанімації (голова організації – Ігор Збишко). Воно  буде використовуватися під час проведення практичних занять, а також у майстер-класах та тренінгах. Зокрема, імітаційний центр збагатився наступним обладнанням: кардіомоніторами, апаратами ШВЛ, манекенами для BLS, наборами для проведення інтубації та торакальних дренажів, для внутрішньокісткового доступу, тракційними шинами, манекенами для вентиляції та інтубації, симуляторами кровотеч для тампонади та бандажу, ношами для транспортування пацієнтів, навчальними турнікетами та аптечками IFAK.

Це відбулося в межах реалізації меморандуму, підписаного в кінці січня цього року, щодо співпраці між Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького та Всеукраїнською громадською організацією «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги», яким передбачено співробітництво у сфері навчання екстреної медичної та домедичної допомоги.

Ця співпраця, насамперед,  спрямована на покращення рівня знань і вмінь з проведення реанімації і надання екстреної медичної допомоги. Тому у найближчій перспективі є організація та проведення сертифікованими тренерами Всеукраїнської ради реанімації циклів занять для студентів, аби підготувати з них тренерів для подальшого проведення занять із домедичної та екстреної допомоги серед населення Львова та Львівщини.

Окрім того, нові манекени та обладнання використовуватимуться для відпрацювання практичних навичок у студентів та лікарів-інтернів, адже апаратура дає можливість моделювати різні стани у пацієнта та його реакції на надання медичної допомоги чи проведення реанімаційних заходів.

Меморандум про співпрацю із Всеукраїнською радою реанімації також передбачає :

  • Проведення культурно-масової, інформаційно-аналітичної, науково-методичної та практичної роботи, спрямованої на розвиток медичного забезпечення потерпілих та хворих та впровадження світового досвіду та стандартів реанімаційних заходів;
  • Сприяння створенню системи підготовки, підвищення кваліфікації та перекваліфікації кадрів, що працюють у сфері медичного забезпечення постраждалих в надзвичайних ситуаціях та/або професійна діяльність яких потребує навичок надання невідкладної медичної допомоги та здійснення реанімаційних заходів, опрацювання, розробка та нормативне оформлення навчальних програм і методик призначених до використання відповідними рятувальними службами, лікарями-фахівцями, а також широким колом громадськості;

За інформацією Наукового відділу

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua