Впродовж двох днів 5-6 жовтня на базі Ужгородського національного університету проходила Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю «Розвиток системи громадського здоров’я України в умовах війни та післявоєнної відбудови». Захід проводився в межах програми USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» за підтримки Міністерство охорони здоров`я України.

Метою конференції її організатори означили ініціювати дискусію між менеджерами та практиками системи громадського здоров’я, науковцями, представниками закладів освіти, національних та міжнародних партнерів у галузі громадського здоров’я з фокусом на поточних проблемах і шляхах їх подолання, реалізації Глобальної програми безпеки охорони здоров`я  (GHSA) в контексті війни в Україні та післявоєнної відбудови. 

Виконувач обов`язки ректора Університету професор Орест Чемерис в перший день роботи конференції взяв участь в роботі сесії «Еволюція системи громадського здоров’я: основні новації Закону «Про систему громадського здоров’я», місце і роль основних партнерів системи». Під час сесійного обговорення та дискусії Орест Чемерис поділився досвідом успішної взаємодії обласних центрів контролю та профілактики хвороб та департаментів охорони здоров’я щодо передачі функцій громадського здоров`я. Окрім того, керівник Університету висловив своє бачення необхідних змін в системі підготовки кадрів різних рівнів, виходячи із нових викликів та загроз сьогодення. Беручи до уваги руйнівні наслідки війни, яка триває, потреба у  фахівцях у галузі громадського здоров’я буде високою, відтак це буде враховано при підготовці кадрів, особливо на етапі післядипломної освіти.

В роботі конференції також взяли участь завідувач кафедри громадського здоров’я ФПДО професор Олег Любінець та завідувач кафедри соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я доцент Тарас Гутор.

Серед питань, які обговорювалися – координація та мобілізація ресурсів для реагування на надзвичайні ситуації, а також досвід реагування на різні надзвичайні ситуації, які виникали в Україні упродовж повномасштабної війни, – від роботи в умовах окупації та масового переміщення населення до підриву Каховської ГЕС; забезпечення універсального доступу до медичних послуг в умовах війни та масової міграції; тенденції щодо змін біологічних загроз у сучасному світі, а також механізмів гарантування біозахисту та біобезпеки в умовах збройних конфліктів і невизначеності та інші.

 До їх обговорення долучилися Ігор Кузін, заступник Міністра охорони здоров’я – Головний державний санітарний лікар України; Анна Андрущак, заступниця Генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»; Мітч Вульф, консультант з питань глобального здоров’я; Ліза Крамп, докторка ветеринарної медицини, Швейцарський інститут тропічного і громадського здоров’я (Swiss TPH); Вільям Е. Ааронсон, доктор філософії, доцент, Університет Темпл, США інші спікери.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua