2-4 червня 2023 р. у Львові відбулася найбільш потужна подія педіатричного року, яка об’єднала педіатрів та фахівців різних спеціальностей – V щорічний Конгрес PRIME Pediatrics 2023. Це єдиний в Україні педіатричний освітній проект з найвищим рівнем міжнародної акредитації. Як і у попередні роки, Конгрес відбувався за офіційної підтримки Європейської Академії Педіатрії. Організаторами заходу стали Українська Академія Педіатричних Спеціальностей, Група компаній «МедЕксперт» і Prime Pediatrics UAPS.

Мультидисциплінарний PRIME PEDIATRICS 2023 об’єднав педіатрів, лікарів загальної практики та фахівців вузьких спеціальностей з усієї України та з-за кордону – Німеччини, Швейцарії, Бельгії, Польщі, Чехії, США. У роботі конференції у різних форматах взяли участь понад 2000 учасників, понад 600 з них – у форматі offline.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, начальник департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис, голова правління Української Академії Педіатричних Спеціальностей Марина Маменко, представники Європейської Академії Педіатрії Adamos Hadjipanayis, Stefano del Torso, президент Європейської Конфедерації Педіатрів Первинної Ланки (ECPCP), Laura Reali, військові медики Дмитро Самофалов, Андрій Варзарь, Олександр Катілов та ін.

Зважаючи на надзвичайну ситуацію в державі внаслідок російського вторгнення, пре-Конгрес був повністю присвячений невідкладній медицині, реабілітації, паліативній допомозі та психологічній підтримці. Основна частина Конгресу складалася із секцій, організаторами яких були комітети, асоціації та організації, що входять до складу УАПС. 

Учасники конгресу мали змогу обговорити актуальні питання інтенсивної терапії, дитячої пульмонології, алергології, імунології, вакцинації, гастроентерології, нутриціології, ендокринології, ревматології, кардіології, гематології, рідкісних хвороб, онкології, травматології тощо.

У роботі Конгресу взяли участь представники усіх педіатричних кафедр Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, а також співробітники кафедр клінічної імунології та алергології; пропедевтики педіатрії та медичної генетики; медичного права ЛНМУ імені Данила Галицького та інших кафедр.

У засіданні секції «Жовтяниці новонароджених» виступила з доповіддю «Пролонговані та затяжні жовтяниці у немовлят. Тактика лікаря-педіатра, сімейного лікаря» завідувачка кафедри педіатрії і неонатології ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького, позаштатний спеціаліст з питань неонатології та інтенсивної терапії новонароджених Департаменту ОЗ ЛОВА, професор Марія Кісельова. 

Як спікер сателітної сесії виступила також професор кафедри педіатрії та неонатології ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького Олена Няньковська.

Детальніше: https://primepediatrics.com.ua/

За інформацією кафедри педіатрії і неонатології ФПДО

Відділ комунікації і промоції 

press@meduniv.lviv.ua