29 квітня, напередодні Великодніх свят, студенти 1 курсу 22 і 23 груп медичного факультету №2 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького разом із наставницею – доценткою кафедри українознавства Наталією Гірною відвідали Музей історії Львівського національного університету імені Івана Франка. 

Маршрут екскурсії обрали не випадково, адже саме у Львівському університеті у 1784 році був заснований медичний факультет, від якого і бере початок наша Alma Mater. Ідея заснування університетського музею історичного профілю зародилася ще у кінці 18 ст., а у 1803 р. було закладено основу анатомічної збірки. Нині експозиція відображає історію Львівського університету як освітнього, наукового та культурного закладу.

Майбутні лікарі дізналися, що серед докторів медицини і ректорів університету є їхні земляки – вихідці з різних міст і сіл Галичини. Вони були винахідниками нових вакцин, методів лікування, медичного обладнання тощо. Кафедри медичного факультету у 19-20 ст. очолювали вчені світової слави: професори Генрих Кадий, Владислав Шимонович, Адольф Бек, Ян Прус, Людвік Ридиґер, Антоній Цєшинський, Рудольф Вайґль та інші. 

Студенти мали змогу побачити оригінали дипломів докторів медицини, залікових книжок, патентів на винаходи, підручників латинською мовою. Вони також переглянули відеозапис відвідин Музею такими видатними діячами сучасності, як Борис Джонсон, Любомир Романків, Блаженнійший Святослав. 

Учасники екскурсії висловлюють вдячність директорові Музею історії ЛНУ імені Івана Франка, доцентові Юрію Гудимі за пізнавальну розповідь, що сприяє інтелектуальному збагаченню студентської молоді. Адже цілком мав рацію Великий Каменяр, що «обов’язок і честь студентів – здобувати знання, науку для несення користи і освіти своєму народови».

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua