Традиційно, кожної четвертої суботи листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-33 років. Цьогоріч ця дата припадає на 25 листопада. Голодомор 1932-1933 років став наслідком поразки Української революції 1917-1921 років та окупації країни більшовиками.

Напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору студенти медичного (14 група, 6 курс) та стоматологічного факультетів (1 група, 4 курс) Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відвідали виставку «Голодомор 1932-1933 рр. Геноцид українського народу» у Львівському історичному музеї. 

Екскурсію для студентів організували асистент кафедри внутрішньої медицини № 2 Леся Пилипів та доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології Зоряна Піскур.

Подорож музейними експонатами провела автор виставки – Оксана Куценяк. Студенти мали змогу ознайомитись із банерною виставкою, що містить інформацію про історію Голодомору від початку трагедії і до подій визнання і вшанування жертв в сучасній Україні. 

Під час екскурсії студенти дізнались, які страви вживали в їжу українці в часи Голодомору 1932-1933 рр. (плесканчики, трав’яники, щавляники, макушатники), ознайомились з предметами домашнього вжитку (коряка, товкач для розтирання зерна, бондарський молоток для підбивання обручів), представленими на виставці, які належали сім’ї Шинкаренко з с. Свидівок Черкаського р-ну Черкаської обл., що пережили Голодомор 1932-1933 рр. 

Студенти переглянули томи Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні (18 регіональних виданих томів обсягом 22000 сторінок), що є одним із найвагоміших результатів дослідження величезної гуманітарної катастрофи в Україні та вшанування пам’яті його жертв. Вони містять імена 882 510 мешканців України, що померли від голоду у 1932-1933 рр.

Присутні разом із автором виставки обговорили відображення подій тих жахливих часів у художній літературі та кінематографі. Екскурсія допомогла студентам зрозуміти важливість дискусій про Голодомор сьогодні як про одну з найтрагічніших подій в історії не лише України, але й світової історії ХХ століття.

За інформацією кафедр внутрішньої медицини №2 та фтизіатрії і пульмонології

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua