Нещодавно, з нагоди  Міжнародного дня пам’яток історії та культури, студенти 26 і 27 груп першого курсу медичного факультету №2 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відвідали Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові. Позааудиторне заняття провела викладачка кафедри українознавства нашого Університету, доцент Наталія Гірна

Під час екскурсії студенти дізналися багато нової інформації про відомого українського історика, громадського та політичного діяча, голови Центральної Ради УНР (1917-1918), багаторічного голови Наукового Товариства імені Шевченка у Львові Михайла Грушевського. 

Майбутні медики побачили будинок, котрий запроєктував архітектор Марціан Заходний за взірцем міських вілл у неоромантичному стилі, оглянули інтер’єр, що максимально відображає автентичний стиль відомого ученого та громадського діяча. Вони також дізналися, що у 1999 році під час Саміту дев’ятеро Президентів Центральної і Східної Європи посадили перед цим будинком яблуневий сад. 

Присутні ознайомилися з експозицією шести залів, у яких відображені практично всі етапи життя і колосальної праці видатного історика з особливим акцентом на львівському періоді діяльності М. Грушевського (1894-1914 рр.). Адже саме у Львові повною мірою розкрився його великий талант як ученого, науковця, керівника наукових інституцій та редактора видань, історика-дослідника, літературознавця, професора та завідувача кафедри Львівського університету, автора фундаментальних наукових праць. 

Учасники екскурсії оглянули оригінали видань історика, його світлини, особисті речі, листи і документи, стародруки і періодику різних країн 1900 – 1914 рр. У робочому кабінеті вони дізналися про манеру викладання професора, його ставлення до учнів і про створену ним Львівську історичну школу. 

Студенти побували також у представленій окремо кімнаті єдиної доньки М. Грушевського Катерини – української ученої, культурологині, етнографині, фольклористки. У березні минуло 80 років від часу її смерті у комуністичному концтаборі. 

Студенти слушно зауважили, що той самий ворог продовжує вбивати українську інтелігенцію, без якої немає нашого майбутнього. Заняття у музеї сприяло кращій систематизації вивченого матеріалу, зацікавленню молоді історією і культурою України та її залученню до багатої музейної спадщини.

За інформацією кафедри українознавства 

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua