Уже тривалий час на базі Міжрегіонального центру дитячої щелепно-лицевої хірургії при Стоматологічному Медичному центрі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, клінічною базою якого є ЛОДКЛ «Охматдит» триває проєкт допомоги дітям з усієї України з найскладнішими патологіями обличчя. Фахівці виконують хірургічні втручання різної складності для допомоги дітям з вродженими та набутими вадами обличчя, а також  малечі, яка постраждала від військових дій в Україні.

У команді для порятунку маленьких українців – співробітники кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, щелепно-лицеві хірурги доцент Христина Погранична та професор Роман Огоновський, співробітники інших стоматологічних кафедр нашого Університету, а також офтальмологи, отоларингологи та анестезіологи та інші фахівці. Вони застосовують мультидисциплінарний підхід до лікування таких дітей.

Уже вкотре до львівських спеціалістів приєднується провідний американський краніо-фаціальний хірург Крейг Хобар (Craig Hobar, MD), який спеціалізується на вроджених вадах обличчя (розщілини губи та піднебіння, вроджених та набутих деформаціях лицевого скелету). Він приїхав до «Охматдиту» аби провести ряд оперативних втручань і допомогти дітям.

З 12 по 14 червня 2023 р. триває візит доктора Хобара, під час якого він з колегами з Міжрегіонального центру дитячої щелепно-лицевої хірургії провів чимало роботи на базі «Охматдиту». У програмі візиту – консультації та операції для пацієнтів, лікування яких розпочали у попередні рази, передбачає етапне виправлення вад верхньої щелепи.

 «З американським колегою у нас заплановані реконструктивні операції у зовсім маленьких та старших пацієнтів з вродженими і набутими вадами обличчя. Також буде декілька хірургічних втручань з приводу рідкісних і надскладних незрощень піднебіння», –  зазначила доцентка нашої Alma Mater, щелепно-лицевий хірург Христина Погранична. 

Незабаром запланована нова масштабна місія доктора Хобара з його американськими колегами. 

Цього разу Крейг приїхав зі своїм онуком Ноа, майбутнім медиком. Хлопець хоче дізнатися більше про українських лікарів, поспілкуватися зі студентами-медиками, адже у родини є українське коріння – дідусь Крейга Хобара виїхав з України у 20-х роках минулого століття. 

Нагадаємо, Крейг Хобар є засновником і медичним директором LEAP Global Missions (LEAP Global Missions) – організації, яка більше 30 років надає безкоштовну допомогу людям, що потребують реконструктивної хірургії. Це майже 10 тисяч пацієнтів у більш ніж 20 країнах світу. Доктор Хобар працював керівником відділення черепно-лицевої хірургії в Дитячому медичному центрі Далласа, доцентом пластичної хірургії в Південно-західному університеті Техасу і директором міжнародної черепно-лицевої хірургії в дитячій лікарні Medical City у Далласі.

За інформацією інформацією департаменту ОЗ ЛОВА 

та кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua