19-20 травня 2021 року в НДІ епідеміології та гігієни Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбулася конференція «Актуальні проблеми профілактичної медицини». Захід був присвячений 85-річчю від дня народження та 55-річчю наукової діяльності доктора медичних наук, професора, заслуженого діяча науки та техніки Леоніда Шафрана. Учасникам конференції для виявлення наявності чи відсутності вірусу SARSCovid-19 було проведено тестування методом ПЛР.

Конференцію урочисто відкрив директор НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ імені Данила Галицького, професор Борис Кузьмінов.

На конференції було заслухано 8 доповідей вчених, провідних фахівців з промислової токсикології. 

З доповіддю «Концепція “Toxicity testing-21” у сучасній токсикології» виступив ювіляр – д. мед. н., заступник директора з наукової та лікувальної роботи ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України (Одеса), професор Леонід Шафран. 

Серед доповідачів були також професор Борис Кузьмінов, керівник лабораторії гігієни праці в електрозварювальному виробництві та токсикології зварювальних аерозолів ДУ «Інститут геронтології імені Д.Ф. Чеботарьова НАМН України» Сергій Луговський (Київ); працівники лабораторії промислової токсикології і гігієни праці при використанні хімічних речовин ДУ «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України» (Київ) – пров. наук. співр. Наталія Дмитруха; ст. наук. співр. Тамара Короленко, наук. співр. Костянтин Козлов; керівник Центральної науково-дослідної лабораторії та лабораторії промислової токсикології ЛНМУ імені Данила Галицького, ст. наук. співр. Тетяна Зазуляк та мол. наук. співр. лабораторії санітарної токсикології Львівського НДІ епідеміології та гігієни нашого Університету Наталія Чемодурова

Учасники конференції обговорили такі важливі питання, як класифікація токсичності і небезпеки хімічних речовин; особливості токсичної дії наночастинок Fe та Cu на організм щурів після однократного введення їх в очеревину; морфофункціональна характеристика нефротоксичної дії малих доз свинцю при його тривалому впливі на організм щурів; сучасні засоби профілактики свинцевої інтоксикації, оцінка їх ефективності; сучасні еколого-гігієнічні аспекти ртутної небезпеки та способи знешкодження забруднених ртуттю територій; шкідливі хімічні фактори виробництва лікарських засобів; методика визначення подразнювальної дії на хоріоалантоісній оболонці курячого ембріону на прикладі лосьйонів, що містять міноксидил; взаємодія та співпраця в галузі токсикології і гігієни праці при використанні хімічних речовин тощо. 

     У межах заходу також було проведено два майстер-класи школи токсикологів.

За підсумками конференції видана збірка наукових праць та надані сертифікати учасникам.

Після завершення конференції для гостей відбулася екскурсія у лабораторії НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ імені Данила Галицького. Учасники також відвідали створені в інституті музеї – видатної української вченої-гігієніста та фахівця з проблем охорони довкілля, професора Ірини Даценко та визначного лікаря-епідеміолога, доктора Генріха Мосінга.

За інформацією НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ імені Данила Галицького

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua