14 листопада у всьому світі відзначають День боротьби із цукровим діабетом – одним із найпоширеніших та небезпечних захворювань у світі. Вперше такий захід був проведений 14 листопада 1991 року Міжнародною діабетичною федерацією і Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Дата обрана не випадково: 14 листопада – день народження Фредеріка Бантинга, канадського фізіолога, який спільно з Джоном Маклеодом відкрив інсулін, за що отримав у 1923 році Нобелівську премію з фізіології та медицини. Це відкриття врятувало і продовжує рятувати життя мільйонам людей. 

Цукровий діабет – не вирок. Але це захворювання потрібно вчасно виявити, змінити спосіб життя та отримати персоніфіковане лікування. І саме тому все частіше проводяться заходи, в ході яких кожен охочий може прийти до лікарні і безкоштовно виміряти рівень цукру в крові, артеріальний тиск і, за потреби, отримати консультацію ендокринолога.

З метою підвищення поінформованості населення про цукровий діабет та шляхи запобігання розвитку цього захворювання кафедра ендокринології ЛНМУ імені Данила Галицького організувала низку заходів. Так, 13 та 14 листопада працівники кафедри ендокринології разом зі студентами провели безкоштовне вимірювання глюкози крові особам із групи ризику розвитку цукрового діабету, розповсюдження просвітницької літератури щодо факторів ризику розвитку діабету. 

Також відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри ендокринології (завідувачка кафедри – професор Аліна Урбанович, керівник гуртка– доцент Орися Ліщук), присвячене цій актуальній проблемі. На засіданні професор Аліна Урбанович, розповіла про актуальність проблеми цукрового діабету, швидкий темп зростання захворювання та необхідність проведення скринінгу, безпосереднього моніторингу та якісного лікування, поділилася нестандартними клінічним кейсами пацієнтів з різними типами цукрового діабету з власної клінічної практики. Доцент Орися Ліщук разом зі студентами провели безкоштовне вимірювання глюкози крові особам із групи ризику розвитку цукрового діабету. Асистент Федір Ланюш, розповів про новітні методи самоконтролю цукрового діабету, зокрема про «Систему безперервного моніторингу глюкози».

Під час наукового засідання розгорнулася цікава дискусія з неабияким науковим інтересом з боку вітчизняних та іноземних студентів. Учасники обговорили сучасні можливості вчасного виявлення, лікування та профілактики ускладнень цієї недуги.

За інформацією кафедри ендокринології

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua