Спершу Орест Чемерис виклав присутнім своє бачення перспектив розвитку навчального закладу найближчим часом. Це впровадження, у зв`язку із вимогами часу, нових освітніх програм. Крім того, вже на останній стадії перебуває вирішення питання про створення Університетської лікарні на базі клініки Львівської залізниці. Є надія, що до кінця року передача закладу Університету відбудеться. Також виконувач обов`язки ректора повідомив, які перспективи відкриває  перед колективом навчального закладу і, зокрема,  перед студентами  створення Національного реабілітаційного центру, яке очікується найближчим часом.

 Надалі перейшли до запитань. Охочих їх поставити було чимало серед студентів всіх курсів та всіх факультетів. Активно долучилися до обговорення нагальних проблем також представники студентських громадських організацій. Мова йшла про все: від якості викладання окремих дисциплін та об`єктивності в оцінюванні знань, забезпечення бібліотек сучасними підручниками чи доступом до освітніх платформ  до проблем студентських гуртожитків та можливості паркування авто на території кампусу. Особливий інтерес викликали питання щодо можливостей закордонних стажувань для студентів. Керівництво Університету пояснило, що в тут існує ряд обмежень – насамперед це стосується заборони виїзду закордон хлопців призовного віку. Окрім того, при плануванні довготривалих стажувань потрібно, аби навчальні програми нашого Університету й того закладу, де проходитиме стажування, різнилися не більше, як на 10%.  Для старшокурсників були актуальними питання вироблених алгоритмів розподілу на проходження інтернатури. Виконувач обов`язки ректора Орест Чемерис пояснив, що тим часом міністерство охорони здоров`я не визначилося із його порядком, тому як тільки з`явиться інформація – її відразу донесуть до старшокурсників. Студентів також цікавила можливість доступу до симуляційних центрів Університету не лише на старших курсах, а раніше для отримання практичних навичок. Перший проректор – відповідальна за навчальну роботу, доцент Ірина Солонинко пообіцяла врахувати це побажання при складанні навчальних планів.

Не обійшлося й без обговорення теми сексизму та булінгу. Проректор з науково-педагогічної роботи – відповідальний за виховну роботу, професор Анатолій Магльований пояснив, що в Університеті існує нульова толерантність до цих явищ. Але щоб адміністрація на них реагувала, потрібно, щоб студенти не боялися про це повідомляти. 

Керівництво Університету нагадало, що в ЛНМУ постійно проводиться анонімне анкетування для студентів, в якому вони можуть повідомляти про всі випадки, на їх погляд,  порушень, зловживань, недоброчесності і т.д.

Зустріч тривала півтори години та була доволі продуктивною і корисною як для адміністрації, так і для студентів. Виконувач обов`язки ректора Орест Чемерис пообіцяв, що такі зустрічі будуть регулярними.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua