Сьогодні відбувається модернізація всіх галузей, в тому числі й освітньої сфери. Часи змінюються, разом з ними і освітній процес. Тому розвиток інноваційних технологій стає основою масштабних реформ у цій галузі.

У Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького питання якості освіти завжди в центрі уваги при укладанні навчальних планів та впровадженні нових дисциплін чи програм викладання.

На кафедрі українознавства нашої Alma Mater відбувся міжкафедральний науково-методичний семінар з теми: «Інтелект-мапа й хмара слів як способи когнітивного моделювання вербальної інформації й інструменти навчання». Це вже другий семінар, започаткований цією кафедрою, котрий знайомить викладачів з використанням напрацювань прикладної лінгвістики в освітньому процесі.

Захід провела докторка філологічних наук, завідувачка кафедри українознавства, голова методичної комісії факультету Тетяна Єщенко.

Під час заходу присутні ознайомилися з можливостями застосування нових комп’ютерних технологій на заняттях з природничо-гуманітарних дисциплін. Зокрема йшлося про використання інтелект-мап (блок-схем, що наочно демонструють головну думку (завдання), ключові елементи та взаємозв’язки між ними) для впорядкування та запам’ятовування великих обсягів інформації та генерування ідей, створення конспектів, планування подій, для реалізації навчальних та наукових проєктів, проведення так званого «мозкового штурму». 

Ідея використання так званих «розумних карт» належить британському психологові Тоні Б’юзену. Вказана методика з успіхом використовується зарубіжними фахівцями з 70-х років минулого століття, останні роки набула популярності і в українській освіті. 

Також учасники семінару ознайомилися із сервісами створення «хмар слів» та можливостями застосування вказаної технології для виконання вправ і завдань з вивчення медичних термінів, ключових понять фахових дисциплін. 

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua