Cтановлення нашої країни відбувалося впродовж багатьох сторіч. За цей час не одному поколінню українців довелося ціною власного життя здобувати право прийдешніх поколінь на вільне і незалежне життя. Війна зачепила усі без винятку сфери суспільного життя і торкнулася кожного громадянина і мешканця України. 

Сьогодні ворог не лише знищує українські села, селища і міста крилатими ракетами та авіабомбами, вбиваючи мирне населення та завдаючи нищівних руйнувань інфраструктурі. Він хоче привласнити собі нашу історію. У стані війни національна історія стає зброєю і таким же символом національного суверенітету, як територія, гімн, стяг, герб, Конституція, мова. Відвернутися від неї – означає втратити частину суверенітету й суб’єктності. Що чіткіше ми знатимемо нашу минувшину, то менше помилок робитимемо сьогодні.

Тому зараз вкрай важливо озброюватися знаннями про нашу країну, пам’ятати історію нашої держави, її визначних постатей та події для того, щоб не забувати про шлях, який довелося подолати українській державі в своєму становленні. 

30 березня 2023 року у Львові відбулося засідання українознавчого клубу «Вивчаємо видатні постаті України» (проєкт «Інноваційна бібліотека»). На заході були присутні члени Львівської обласної організації товариства «Знання», Наукового Товариства імені Шевченка, містяни, педагоги. 

На запрошення Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки завідувачка кафедри українознавства Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, д. філол. н. Тетяна Єщенко прочитала лекцію на тему «Територія мови Тараса Шевченка» у межах співпраці кафедри українознавства нашої Alma Mater і ЛОНПБ. 

Присутні на заході слушно підсумували, що подібні спільні акції сприяють утвердженню таких надважливих україноцентричних цінностей, як мова, історія, культура, утверджують український дух на шляху до нашої Перемоги. 

За інформацією кафедри українознавства 

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua