Клінічна фармаціяінтегративна прикладна наука, що поєднує фармацевтичні і клінічні аспекти лікознавства, головним завданням якої є створення надійних теоретичних основ і методологічних підходів щодо раціонального застосування лікарськими препаратами. 

На провізора покладається обов’язок забезпечити пацієнта не тільки якісними лікарськими препаратами і виробами медичного призначення, але і сприяти їхньому раціональному використанню. Для цього провізор має взаємодіяти з лікарем на рівні «рівноправного терапевтичного партнерства», надавати консультативну допомогу хворому при відпуску безрецептурних лікарських препаратів для відповідального самолікування тощо.

Цьогоріч кафедра менеджменту в охороні здоров’я фармакотерапії та клінічної фармації нашого Університету (завідувач – д. мед. н., професор Андрій Зіменковський) запровадила проведення спільних семінарів, де клінічні фармацевти з різних регіонів України мають можливість ділитись нагальними проблемами та здобутками, повʼязаними із професійною діяльністю в закладах охорони здоровʼя, у відділах інфекційного контролю. 

Цим питанням і був присвячене засідання «Круглого столу з клінічними фармацевтами», який відбувся на кафедрі.

У засіданні взяли участь: професор Андрій Зіменковський, доценти Христина Макух, Юлія Настюха, Оксана Лопатинська, старший викладач Ірина Ковальська, асистенти Андрій Коваль, Тетяна Ривак, Марта Заяць, Оксана Городнича, Мирослава Сех, Ростислав Чайківський, Тарас Федоришин, старший лаборант кафедри акушерства та гінекології, завідувачка відділення гінекології та патології вагітності лікарні Святого Пантелеймона 1ТМО Оксана Непийвода.

В сучасних умовах такі зустрічі та обговорення є вкрай важливими та запотребованими серед наших фахівців, оскільки дають можливість обговорити актуальні проблеми, з якими клінічні фармацевти зіштовхуються у повсякденній роботі та спробувати знайти оптимальні варіанти їх вирішення.

Надзвичайно важливими є відродження клінічної фармації в Україні та перші досягнення на цьому шляху наших спеціалістів. Потреба у фаховій професійній комунікації є дуже великою, тому намагаємось обʼєднувати фахівців у стінах Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького

На кафедрі переконані, що такий формат дискусії є оптимальним, тому подібні засідання проводитимуться відтепер регулярно.

За інформацією кафедри менеджменту в охороні здоров’я фармакотерапії та клінічної фармації 

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua