Трансфузійна медицина – це галузь медицини, яка займається переливанням біологічних рідин, зокрема крові та її компонентів (наприклад, еритроцитів, тромбоцитів та плазми) для лікування різних важливих хвороб.  Сьогодні, особливо в час війни, вона посідає пріоритетне місце в обороноздатності й життєздатності країни і є стратегічною галуззю національної медицини. Без основних засад трансфузіології неможлива організація як цивільної медицини, так і воєнної тактичної медицини та медицини катастроф. 

Нещодавно побачив світ підручник «Трансфузійна медицина» (Всеукраїнське спеціалізоване видавництво «Медицина», 2023. – 424 с.) ISBN: 978-617-505-923-4 (9786175059234).

Автором підручника є професор кафедри терапії №1, медичної діагностики та гематології і трансфузіології ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, д. мед. н. Володимир Орлик.  

У підручнику наведено найновіші відомості з трансфузійної медицини, на сучасному науковому рівні викладено основні питання структури, завдань, перспектив цього напрямку медицини. Велику увагу приділено як імунологічній, так й інфекційній безпеці в трансфузіології, подано інформацію про особливості ускладнень та реакцій при проведенні інфузійно-трансфузійної терапії, висвітлено актуальні проблеми, які стосуються Служби крові, донорства, клінічної трансфузіології, виробничої трансфузіології, трансфузійної  імунології. 

Здійснено систематизацію новітніх досягнень медичної науки в галузі виробничої та клінічної трансфузіології, враховано цілу низку вимог новітніх нормативних документів КМУ України, МОЗ України, Міністерства оборони України стосовно навчання медичних працівників, а також військовослужбовців засадам трансфузійної медицини в час війни. 

Підручник призначений для навчання студентів вищих медичних навчальних закладів, інтернів, аспірантів, слухачів курсів підвищення кваліфікації: лікарів-трансфузіологів, лікарів інтенсивної терапії, анестезіологів, хірургів, акушерів-гінекологів, терапевтів, педіатрів, онкологів, лікарів загальної практики, сімейної медицини, спеціалістів, які працюють в закладах Служби  крові, для медичного персоналу, що надає допомогу хворим в палатах і операційних, а також військових медичних капеланів. Викладена інформація допоможе надавати адекватну медичну допомогу пораненим і постраждалим під час бойових дій  на всіх етапах медичної евакуації. 

Це вже другий підручник з цієї серії – попередній підручник «Основи трансфузійної медицини» (446 с.), підготовлений професором Володимиром Орликом, був виданий у 2012 році.

За інформацією кафедри терапії №1, медичної діагностики та гематології і трансфузіології ФПДО

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua